رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: بارش برف که از نخستین ساعات بامداد چهارشنبه ۲۰ فروردین آغاز شده و همچنان ادامه دارد، سبب ممنوعیت تردد تریلی‌ها در گردنه اسدلی محور بجنورد به اسفراین و گردنه امین‌الله محور بجنورد به آشخانه شده است.

برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،  سرهنگ علیرضا حسین‌زاده اظهار کرد: هم‌اکنون در همه محورهای استان شاهد بارش شدید برف هستیم که این وضعیت باعث لغزنده شدن جاده‌ها شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا و به منظور رعایت احتیاط و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مردم از ترددهای غیرضروری در محورهای استان پرهیز کنند.

حسین‌زاده همچنین به همراه داشتن تجهیزات ایمنی از قبیل زنجیرچرخ و نیز رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در صورت سفرهای ضروری تاکید کرد.

هواشناسی خراسان شمالی پیش‌تر با صدور هشداری قرمز، از ورود سامانه‌ای بارشی با احتمال بارش تگرگ و برف در این استان خبر داده و نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داده بود.

فعالیت سامانه بارشی در استان از اوایل صبح دیروز سه‌شنبه ۱۹ فروردین سبب وزش باد شدید، بارش باران و مه در پاره‌ای نقاط شده بود که در نیمه جنوبی استان رگبار و رعدوبرق و در نقاط مستعد، ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش باران و برف را در پی داشت.

هواشناسی خراسان شمالی از کاهش ۱۰ تا ۱۴ درجه‌ای دمای هوای این استان تا صبح پنجشنبه ۲۱ فروردین خبر داد و افزود که ورود این سامانه بارشی، دمای بیشتر مناطق استان را به زیر صفر خواهد رساند.

خراسان شمالی بیش از ۳۴۴ هزار هکتار عرصه باغی و کشاورزی دارد.

میانگین بارش سالیانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلیمتر است.

کد خبر 499175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار