یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا اواسط دی ماه گفته بود که مراکز فرهنگی و باستانی ما را مورد حمله قرار می‌دهد. ما نباید منتظر تعلیق یا لغو تحریم‌های آمریکا باشیم.

مجلس

به گزارش هشمهری آنلاین به نقل از ایسنا، سید راضی نوری در مورد تأثیر ویروس کرونا بر سیاست بین‌الملل گفت: کارشناسان بیوتروریسم و جنگ‌های میکروبی معتقدند که ویروس کرونا توسط بشر ساخته شده است. بعضی از کشورها مثل چین مانع دست یافتن آمریکا به منافعش بودند. اقتصاد چین، سدی مهم در برابر آمریکا بود و هست.

نماینده مردم شوش در مجلس با اشاره به «تهدید ترامپ به مراکز فرهنگی ایران» گفت: آمریکا اواسط دی ماه گفته بود که مراکز فرهنگی و باستانی ما را مورد حمله قرار می‌دهیم. تحلیل‌گران، حملات میکروبی کرونایی را عامل تعطیلی مراکز فرهنگی ما می‌دانند. همه این حملات، با برنامه است اما خداروشکر دامن خود آنها را گرفته است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: ما نباید انتظار داشته باشیم که کشوری مثل آمریکا دلش به حال ما بسوزد و تحریم‌ها را لغو کند چرا که دشمن قسم‌خورده ماست. دل خوش کردن به لغو تحریم‌ها از سادگی ماست. آمریکا می‌خواهد کشورها را ضعیف نگه دارد پس آنها را زیر فشار خود نگه می‌دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که مهمترین چیزی که مسوولان برای دوران پساکرونا برای آن برنامه ریزی داشته باشند چیست؟ گفت: ما باید خودمان را آماده کنیم نباید به کم شدن یا لغو تحریم‌های آمریکا دل خوش کنیم البته پیگیری‌هایی برای تعلیق یا لغو تحریم‌ها وجود دارد اما آمریکا فعلا روحیه لغو یا تعلیق ندارد. ما باید برنامه‌های خودمان را داشته باشیم. ما باید اقتصاد مقاومتی، رونق تولید تولید را جدی بگیریم.

نوری در پایان تأکید کرد: در همین بیماری کرونا، ما نه تنها نیازمندی‌های خود را تأمین کردیم بلکه در تولید بعضی کالا خودکفا شدیم و بسیج عمومی داشتیم. اگر جهش تولید را جدی بگیریم و به لغو تحریم‌ها دل خوش نکنیم، موفق می‌شویم. آمریکا کور خوانده است که می‌تواند ملت ولایت‌مدار ایران شکست دهد. ملت با دولت و دولت با ملت باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

کد خبر 498676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  3 0
  شما که نوشته شده عضو کمیسیون کشاورزی هستی برو. به وضعیت واحدهای تولیدی تعطیل شده دراثرربای بانک کشاورزی رسیدگی کن که هیچ وام گیرنده ازاین بانک توان خلاصی ازچنگال منحوس این بانک را پیدا نکرده وهمگی بدهی افراد دراین بانک یک تومن به 5تومن تبدیل شده
 • آسمان IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  0 0
  آخه اگر آمریکا یه ویروس با این مشخصات رو فرستاده باشه چین باید منتظر رسیدن همون ویروس به آمریکا هم باشه .برای چین کاری نداره ویروس رو تو دنیا پخش کنه پس این نظریه شما درست نیست.