استاندار بوشهر گفت: آغاز فعالیت اصناف کم‌خطر به این معنی نیست که شعار در خانه ماندن را نادیده بگیریم، اما با توجه به نیازمندی‌های مردم باید با رعایت مسائل بهداشتی نیازهای موردنظر هم تأمین شود.

تعطیلی اصناف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، عبدالکریم گرا وند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: از همراهی اصناف و بازاریان استان برای مقابله با کرونا قدردانی می‌شود که تاکنون همکاری بسیاری خوبی داشتند و در این شرایط و موقعیت از اصناف کم‌خطر استان انتظار داریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اگر این امر محقق شود می‌توان امیدوار بود با کمترین مشکل کرونا را شکست دهیم.

وی اضافه کرد: کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف بوشهر با همکاری بسیج، نظارت بر فعالیت اصناف کم‌خطر را انجام دهند.

گرا وند گفت: این کارگروه با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت است و در صورت مشاهده تخلف از سوی اصناف، ابتدا به واحد صنفی تذکر بدهند و در صورت تکرار تخلف، واحد صنفی متخلف پلمب شود.

استاندار بوشهر افزود: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری رسانه ملی آموزش‌های لازم را به شهروندان برای تأمین نیازهای خود از بازار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه دهند.

وی گفت: آرامش جامعه در شرایط کنونی در گرو همکاری مردم و بازار است و به‌زودی فهرست مشاغل کم ریسک استان که از روز شنبه 23 فروردین فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند آغاز کنند، اعلام می‌شود.

گرا وند گفت: اگر وضعیت استان بوشهر در مقابله با کرونا مطلوب است به دلیل رعایت و همکاری مردم در کنار تصمیم‌های گرفته‌ شده است به همین دلیل تأکید می‌شود همچنان پویش در خانه ماندن از سوی مردم استان رعایت شود.

استاندار بوشهر افزود: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اینترنت برای خرید از سوی دستگاه‌های متولی امر اطلاع‌رسانی شده و صداوسیما هم در این زمینه آموزش‌های لازم را به مردم بدهد.

گرا وندبیان کرد: ساعت کاری اداره‌های استان بوشهر از روز شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۷ صبح تا ۱۴ است و بانک‌ها هم تابع همین شرایط هستند البته به‌زودی در این زمینه هماهنگی‌هایی با بانک‌های استان صورت می‌گیرد.

استاندار بوشهر گفت: اولویت دورکاری با کارکنان با بیماری زمینه‌ای، جانبازان و بانوان باردار است و مدیران اجرایی مکلف هستند موضوع سلامت همکاران را در دستور کار قرار دهند و تا زمانی که شرایط کشور عادی شود این افراد می‌توانند از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی گفت: تردد درون و برون‌استانی طبق رویه قبلی است و کنترل‌ها انجام می‌شود.

استاندار بوشهر تأکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به نیمه شعبان، از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری جشن‌های نیمه شعبان استفاده شود تا شاهد تجمع‌ها در اماکن مختلف نباشیم.

گرا وند در مورد فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر، ضمن قدردانی از مدیر نیروگاه بوشهر درزمینهٔ اجرای پروتکل‌های سخت‌گیرانه برای مقابله با کرونا گفت: در شرایط مبارزه با کرونا، فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر حتی یک روز هم تعطیل نشد و در نیروگاه اتمی بوشهر پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ای حکم‌فرما بوده که از رئیس نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی می‌کنم.

کد خبر 498484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار