دولت ترکیه از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان تلاش کرده است سیاست‌های متفاوت و سختگیرانه‌ای به اجرا بگذارد.

ترکیه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصرایران، یکی از این سیاست‌های متفاوت ترکیه، وضع محدودیت سنی تردد در خیابان تنها برای دو گروه سنی جوان و سالمند است. در ترکیه محدودیتی برای حدود ۳۴ میلیون نفر از جمعیت این کشور وضع شده و باقی ۵۰ میلیون نفر می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در سطح جامعه تردد کنند.

در بیماری کووید ۱۹ دو گروه «ناقلان بدون علامت» و «مبتلایان آسیب‌پذیر و پرریسک» وجود دارند و دولت ترکیه دقیقا همین دو گروه را به عنوان قشر «ناقل بیماری» و قشر «آسیب‌پذیر» در محدودیت تردد قرار داده است.

در بسیاری از کشورهای دنیا به‌ویژه در هفته‌های آغازین بحران به ناقلان زیر ۲۰ سال کرونا که غالبا بدون علامت بیماری هستند توجه زیادی نشان داده نشده است؛ در حالی که نتایج یافته‌های جدید نشان می‌دهد این گروه از ناقلان بدون علامت می‌توانند بسیار خطرناک باشند و تردد آزادانه آنها می‌تواند ده‌ها و صدها نفر را آلوده کند.

در ترکیه افراد زیر ۲۰ سال و سالمندان بالای ۶۵ سال حق خروج از خانه را ندارند؛ گروه جوانان به خاطر این‌که غالب آنها می‌توانند ناقلان بدون علامت بیماری باشند که بیماری را در نهایت به گروه پرریسک یعنی سالمندان آسیب‌پذیر منتقل کنند. برای نقض قرنطینه نیز دولت جریمه مالی تعیین کرده است.

این ۲ دسته حدود ۳۴ میلیون نفر از جمعیت ترکیه را شامل می‌شوند و فعلا تا اطلاع ثانوی حضور و تردد آنها در محیط خارج از منزل ممنوع شده است. وزیر بهداشت ترکیه مدام از جوان‌ها می‌خواهد با دولت همکاری کنند و بیرون نیایند. او می‌گوید اگر ۲-۳ هفته همه مراعات کنند زودتر از شر بحران خلاصی حاصل خواهد شد. از سوی دیگر دولت ترکیه محدودیت‌هایی را برای ورود به ۳۱ استان از ۸۱ استان این کشور وضع کرده است و در مناطقی را نیز که شیوع ویروس بالاست به صورت محاصره در قرنطینه نگه داشته است.

دولت ترکیه از ابتدای شیوع پاندمی ویروس کرونا در جهان، تلاش کرده است از سیاست قرنطینه و عدم ارتباط به عنوان یک روش موثر و تدافعی علیه ویروس بهره ببرد.

کد خبر 498033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار