کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر ادامه بارش‌ها و وزش باد در استان تا روز جمعه ۱۵ فروردین است.

باران

یاسر اشتاد چهارشنبه ۱۳ فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امواج بارش جدیدی وارد استان شده که موجب افزایش ابرناکی شده‌است و احتمال بارش باران همراه با رگبار و رعد برق وجود دارد.

وی بارندگی‌ها را اغلب برای شهرهای جنوبی استان پیش‌بینی کرد و گفت: وزش باد در استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد که در برخی اوقات شدید است.  

یاسر اشتاد با بیان این‌که در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان تکاب با پنج میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود، اضافه کرد: روز پنج‌شنبه بارش‌ها به طور موقت کاهش یافته و بارش پراکنده همراه با کاهش نسبی دما نیز در استان رخ خواهد داد ولی محسوس نیست.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته افزود: دمای ارومیه مرکز استان بین چهار و ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و تکاب با سه درجه، خوی و پلدشت هر دو با ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های سرد و کوهستانی کشور است که سالانه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیمتر بارش برف و باران در آن ثبت می‌شود؛ سردشت پربارش‌ترین شهرستان بوده که سالانه بیش از هزار میلی‌متر بارش در آن گزارش می‌شود.

بارندگی‌ها در آذربایجان‌غربی این منطقه از نیمه دوم شهریور آغاز شده و تا اوایل خرداد ادامه دارد.

کد خبر 496937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار