«هلگه براون» رئیس دفتر صدراعظم آلمان اعلام کرد که این کشور تمهیدات مربوط به جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را دست کم تا ۲۰ آوریل (اول اردیبهشت ماه) کاهش نخواهد داد.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین، ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از فرانکفورت نوشت: رئیس دفتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: از کم کردن این تدابیر تا قبل از ۲۰ آوریل حرفی نمی زنیم.

وی یادآور شد که آلمان قبل از رسیدن این تاریخ، در مورد لغو بخشی از محدودیت های اعمال شده از آن زمان به بعد، تصمیم گیری خواهد کرد.

براون گفت: مردم آلمان مقررات اعمال شده را به شیوه ای نمونه وار دنبال می کنند و به همین دلیل، من متقاعد شده ام که در روزهای آینده شاهد موفقیت هایی در این زمینه خواهیم بود.

از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند ۹۸)، مدرسه ها، مغازه ها، رستوران ها، تفریحگاه ها و اماکن ورزشی در آلمان تعطیل شد و بسیاری از شرکت ها برای کمک به کند شدن روند گسترش این بیماری، خط تولیدشان را متوقف کردند.

براساس اعلام انستیتو «رابرت کُخ» در زمینه بیماری های مسری در آلمان، تا روز جمعه (هشتم فرورین ماه)، ۴۲ هزار و ۲۸۸ مورد ابتلا به کرونا در این کشور تائید شد و مرگ ۲۵۳ نفر نیز بر اثر آن به ثبت رسید.

در همین حال، مرکل از مردم آلمان به دلیل رعایت توصیه ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این کشور، عمیقا قدردانی کرد و گفت که مردم مطیع و فرمانبردار این قوانین و مقررات بوده اند.

مرکل در عین حال تاکید کرد که مشخص نیست این برهه دشوار تا چه زمانی ادامه می یابد.

مرکل با اعلان ادامه قرنطینه بودن خودش در منزل، خطاب به مردم آلمان گفت: از شما می خواهم صبور باشید. متاسفانه، موارد جدید ابتلا در هر روز، این دلیل را به ما می دهد که مقررات اعمال شده را به قوت خود باقی نگه داریم.

کد خبر 496097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار