مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
۰ نفر

ایالت نوردراین-وستفالن آلمان کسانی که به محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با کرونا پایبند نباشند تا سقف ۲۵ هزار یورو جریمه می‌شوند.

آلمان

به گزارش همشهری آنلاین، تسنیم به نقل از هفته‌نامه اشپیگل نوشت،  "، ایالت "نوردراین- وست فالن" آلمان به عنوان اولین ایالت آلمان برای نقض کنندگان محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا جریمه تا ۵ هزار یورو را در نظرگرفته است.

در صورت تکرار تخلف جریمه تا سقف ۲۵ هزار یورو هم برای افراد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان این حکم عصر روز دوشنبه به مراجع زیربط ارسال شده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا دولت فدرال آلمان و ایالت های این کشور روز یکشنبه توافقی را درباره محدودیت های اجتماعی گسترده برای مقابله با شیوع کرونا انجام دادند. بر اساس این توافق تجمعات بیش از ۲ نفر در سراسر آلمان ممنوع شده است.

همچنین در عموم باید حفظ فاصله ۱.۵ متر مراعات شود و همه مراکز پذیرش مهمان در سراسر آلمان تعطیل شده است. تنها ورزش های فردی و رفتن به سر کار در این کشور مجاز است. همچنین آرایشگاه ها و سالن های ماساژ هم در سراسر این کشور تعطیل خواهد بود. این قواعد به مدت ۲ هفته در سراسر آلمان برقرار است.

مقامات ایالت های مختلف آلمان مسئول نظارت بر اجرای این محدودیت ها هستند.

بر اساس کاتالوگ ارائه شده برای جریمه ها در ایالت نوردراین-وستفالن در آینده برای تجمعات بیش از دو نفر که با هم فامیل نیستند ۲۰۰ یورو برای هر نفر جریمه در نظر گرفته می شود.

پیک نیک و باربیکیو هم ممنوع بوده و برای فرد متخلف جریمه ۲۵۰ یورویی به دنبال خواهد داشت.

بر اساس کاتاوگ جریمه های ارائه شده کسی که با وجود ممنوعیت اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی کند باید هزار یورو جریمه پرداخت کند.

از این پس خوردن غذای خارج از خانه در فاصله نزدیک به رستوران ها هم جریمه ۲۰۰ یورویی دارد.

کسی که با وجود ممنوعیت و تعطیلی مراکز بدنسازی و دیسکو همچنان به کار خود در این زمینه ادامه دهد باید جریمه ۵ هزار یورویی بپردازد. کسی که با وجود تعطیلی رستوران ها رستوران خود را باز کند باید جریمه ۴ هزار یورویی بپردازد.

"آرمین لاشت"، نخست وزیر ایالت "نوردراین وست فالن" آلمان در گفتگویی با نشریه "بیلد" گفته است که شرایط بسیار جدی است و مسئله مرگ و زندگی انسا ن ها در میان است. به گفته وی ممنوعیت روابط اجتماعی مطمئنا کمک می کند که خطر سرایت کرونا را به سرعت کاهش دهیم.

وزیر امور داخلی ایالت نوردراین-وست فالن آلمان هم گفته است که کاتالوگ جریمه ها باید این مسئله را آشکار کند که نقض محدودیت های اعمال شده در مبارزه با کرونا جرم بی اهمیتی نیست.

ایالت نوردراین- وست فالن آلمان در بین ایالات آلمان بیشترین شمار ابتلا به کرونا و قربانیان را دارد. بر اساس آمارهای رسمی شمار افراد مبتلا به کرونا در این ایالت آلمان به ۹۰۸۷ نفر افزایش پیدا کرده و ۵۴ نفر هم تا به حال در اثر ابتلا به این بیماری در این ایالت جان خود را از دست داده اند.

کد خبر 495213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار