وب سایت واشنگتن فری بکن بامداد شنبه نهم فروردین ماه به نقل از وزارت خارجه آمریکا نوشت که واشنگتن در شرایط بحرانی کرونا با آزاد کردن دارایی‌های نقدی ایران موافقت نکرده است.

ایران و آمریکا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، وب سایت واشنگتن فری بکن افزود: براساس اطلاعاتی که وزارت امورخارجه آمریکا منحصراً در اختیار این وب سایت قرار داده، ایالات متحده گزارش‌های اخیر مبنی بر اینکه دولت ترامپ به زودی معافیت‌های ویژه‌ای برای دسترسی ایران به دارایی‌های نقدی ارائه خواهد کرد را نادرست خواند.  

تارنمای میدل ایست آی روز جمعه در مطلبی نوشت که ایالات متحده با ارائه معافیت تحریم به برخی کشورها موافقت کرده تا به آن‌ها کمک کند دارایی‌های بلوکه شده ایران را آزاد کنند تا بتوانند به تهران برای خرید دارو و تجهیزات برای مقابله با ویروس کرونا کمک کنند.  

براساس این گزارش، بخش زیادی از دارایی‌های ایران به دلیل تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران در حال حاضر در بسیاری از حساب‌های بانکی اروپا مسدود شده‌اند.  

وزارت امورخارجه آمریکا در ادامه صحت تمام این گزارشات را تکذیب کرد.  

مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد عصر جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی مقیم سازمان ملل متحد از پیگیری‌های دیپلماتیک ایران برای مبارزه با کرونا سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا برای مقابله بهتر با کرونا به نتیجه برسد.  

وی با تاکید بر اینکه ایران از نظر پزشکی و تجهیزات مربوطه در سطح خوبی است، یادآور شد: البته تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه مردم ایران اعمال شد، باعث شده است نتوانیم از ظرفیت‌هایی که داریم به بهترین شکل استفاده کنیم.  

وی خاطرنشان کرد: در این باره با دبیرکل صحبت کرده‌ و خواسته‌ایم که به عنوان یک وظیفه بین‌المللی موضوع رفع تحریم‌های ظالمانه را در دستور کار قرار دهد و همانطوری که در جریان هستید در موضع گیری اخیر بر رفع تحریم‌ها تاکید داشت تا کشورها بتواند با این ویروس، بهتر مبارزه کنند.  

سفیر ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد با مقامات آمریکایی هم تماس‌هایی داشته است و امیدواریم به نتیجه برسد تا این مانع را بتوانیم از پیش پای خود برداریم.  

کد خبر 495925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  9 6
  آمریکا بخصوص در این شرایط یک دو زاری گج را رو هوا میزنن، کجا میاد بما رحم کنن؟
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  6 10
  چرا اینطورمردم سرکار میذارید این چه وضع تیترزدنه این بی شرفا ازمانکنند به ماقرارنیست بدن خدالعنتشان کنه خواهشا شماهم اینطور خبروتیترنزنید
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  4 4
  طبق گفته وزارت بهداشت ما 90 درصد داروها وتجهیزات پزشکی را در داخل کشور تولید میکنیم تحریمها به ما اثری نداره
 • Sroosh IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  1 4
  وقتی دولت در این شرایط بحرانی و بیکاری اجباری پول از حساب من برای پرداخت وام برمیداره ترحم نسبت به ملت ندارد چرا باید انتظار دریافت پول از بقیه داشته باشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار