معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مشکل مربوط به ترخیص مواد اولیه تولید ونتیلاتور در مشهد، از گمرک تهران در حال پیگیری است و به زودی رفع می‌شود.

ونتیلاتور

به گزارش همشهری‌آنلاین،  علی رسولیان پنج‌شنبه هفتم اسفند در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ترخیص برخی قطعات مورد نیاز شرکت تولیدکننده ونتیلاتور در مشهد در گمرک تهران با وقفه مواجه شده که این موضوع از طریق استانداری و ناظر گمرکات خراسان رضوی از سه روز قبل طی چند بار گفت‌وگو با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره به صورت جدی در حال پیگیری است تا قطعات ترخیص شود.

وی ادامه داد: طی ۲ روز گذشته ۱۴ دستگاه ونتیلاتور ثابت از شرکت "احیا درمان پیشرفته" برای دانشگاه‌های استان خراسان رضوی گرفته شده و امروز هم این شرکت نسبت به تحویل پنج دستگاه دیگر قول مساعدت داده است.  

رسولیان گفت: همچنین دستگاه بزرگ اکسیژن‌ساز ۶۱۶ لیتری با کمک فعالین اقتصادی استان و توسط کمیته تامین و توزیع ستاد مقابله با کرونا طی پنج روز گذشته خریداری، نصب و راه اندازی شده است.

این شرکت که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است تنها مرکز تولیدکننده ونتیلاتور، ماشین بیهوشی و همچنین مونتاژ دستگاه سی. تی. اسکن در ایران است.

سالانه سه هزار و ۵۰۰ دستگاه ونتیلاتور و سه هزار ماشین بیهوشی در این شرکت تولید و ۶۵۰ دستگاه سی. تی. اسکن نیز در این مرکز مونتاژ می‌شود.

کد خبر 495661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =