مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، جنوب و شرق لرستان طی روز شنبه ۹ فروردین ماه بارش شدید باران پیش‌بینی می‌شود، تاکید کرد: تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیت‌ کوهنوردی خودداری شود.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز پنج‌شنبه ۷ فروردین ماه بارش‌ها در کردستان و کرمانشاه به صورت رگباری و بین ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در سایر استان‌های حاشیه زاگرس از جمله فارس و کرمان بارش‌های رگباری خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعد ازظهر روز جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب به کشور وارد می‌شود و سبب وقوع بارش در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، اصفهان، مرکزی و لرستان می‌شود. حجم بارش‌ها در این استان‌ها نیز بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر است.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز یکشنبه این سامانه بارشی بیشتر نقاط کشور را در برمی‌گیرد، گفت: طی روز شنبه استان‌های چهار محال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان و جنوب و شرق لرستان استان‌های پرخطر از نظر حجم بارش خواهند بود؛ چرا که حجم بارش در این نقاط بین ۴۰ تا ۸۰ میلیمتر پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، روز یکشنبه نیز بارش‌ها ادامه خواهد داشت و در استان‌های فارس، شرق خوزستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: طی فعالیت این سامانه بارشی وزش باد شدید در بیشتر استان‌های کشور به ویژه جنوب غرب، مرکز و شرق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان تاکید کرد: طی این مدت از هرگونه فعالیت کوهنوردی خودداری شود.

کد خبر 495499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =