شورای امنیت ملل متحد که از ۱۲ مارس تاکنون تشکیل جلسه نداده است، تصمیم گرفته که به دلیل شیوع کرونا، جلسه این ماه را به صورت مجازی برگزار کند.

شورای امنیت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آژانس خبری فرانسه، منابع دیپلماتیک اعلام کرده‌اند شورای امنیت سازمان ملل متحد تصمیم دارد جلسه آتی خود را به دلیل بحران همه‌گیری ویروس کرونا به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار کند. جلسه شورای امنیت در این ماه به ریاست چین برگزار می‌شود.

شورای امنیت از ۱۲ مارس جلسه‌ای تشکیل نداده است. در حال حاضر بیشتر کارمندان سازمان ملل و دیپلمات‌ها برای جلوگیری از عفونت از خانه کار می کنند، هرچند که دفتر مرکزی نیویورک باز است.

در حال حاضر رهبران جهان در برابر این همه‌گیری دچار مشکلات بسیاری هستند و در این بین باید دعوای لفظی چین و امریکا به خاطر اتحادی که نیاز شرایط موجود است، متوقف شود، چرا که خواسته جامعه بهداشت و درمان در حال حاضر، اقدامات واحد و هماهنگ است. 

البته روسیه تا ۱۰ روز با برگزاری جلسه غیرحضوری مخالفت کرد. منتقدان می‌گویند برگزاری جلسه حضور مستلزم گردهمایی دست کم ۵۰ نفر است و یک دیپلمات مخالفت روسیه را احمقانه توصیف کرد. 

اعضای شورای امنیت از کشورهای عضو می‌خواهند کمک‌های بشردوستانه خود را روانه مناطقی کنند که بیشتر در معرض آسیب ناشی از شیوع ویروس قرار دارند، چرا که هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی در این مقابله موفق شود. 

کد خبر 495404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار