دونالد ترامپ شامگاه با طرح قرنطینه و منع آمد و شد در آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مخالفت کرد. 

ترامپ و كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا. روزنامه گاردین نوشت گزارش داد که رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی در کاخ سفید برگزار شد در مورد تعطیلی طولانی مدت کشور و یا صدور دستور اقامت درخانه برای کنترل ویروس کرونا هشدار داد. 

ترامپ در این سخنان با ارائه دلایل خود گفت که یک کشور می‌تواند در صورت تعطیلی با ویرانی روبرو شود. 

رییس جمهوری آمریکا افزود: شما باید تصمیم بگیرید، ما سالانه هزاران هزار نفر را در بیماری آنفلوانزا از دست می‌دهیم، ما کشور را تعطیل نمی‌کنیم. 

ترامپ با استناد به آمار بالای کشته‌های سالانه آمریکا در تصادفات رانندگی و بیماری آنفلوانزا تاکید کرد که این آمارها موجب تعطیلی کشور نمی‌شود. 

ترامپ تاکید کرد که من دوست دارم آمریکا را تا  ۱۵ آوریل (۲۴ فروردین) باز نگهدارم. 

ترامپ همچنین در ادامه با واکنش عصبی به سخنان اخیر فرماندار نیویورک در مورد کمبود تجهیزات پزشکی انتقاد کرد و سخنان وی را نادرست خواند. 

رییس جمهوری آمریکا گفت: فرماندار نیویورک باید کمبود ونتیلاتور ( دستگاه تنفس مصنوعی ) را سفارش می داد وی در سال ۲۰۱۶ فرصت خریداری ۱۶ هزار هواکش را با قیمت پایین داشت اما این کار را نکرد. 

"اندرو کومو" فرماندار نیویورک در کنفرانسی خبری روز سه شنبه اعلام کرد: میزان پیش بینی شده مبتلایان ویروس کرونا در حال افزایش است و هم اکنون هر سه روز شمار مبتلایان دوبرابر می‌شود.  

فرماندار نیویورک هشدار داد که باید تعداد بیشتری تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، زیرا پیش بینی می‌شود تخمین‌های قبلی درباره کاهش شیوع این ویروس نادرست باشد.

کومو از بیمارستان‌ها خواست ظرفیت تخت خود را بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهند. 

فرماندار با شیوع ویروس کرونا در ایالت نیویورک تاکید کرد که به ماسک و ونتیلاتور بیشتری نیاز داریم به گونه‌ای که در حال حاضر هفت هزار ونتیلاتور در بیمارستان‌ها وجود دارد اما نیاز مراکز درمانی به این دستگاه‌های حیاتی برای بیماران کرونایی حدود ۳۰ هزار فقره است. 

فرماندار نیویورک همچنین خواستار افزایش کادر پزشکی و حتی بازگشت بازنشستگان در بیمارستان‌ها شد.  

چهار روز قبل هم خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آنکه دو ایالت پرجمعیت کالیفرنیا و نیویورک تدابیر جدید و سختگیرانه‌ای را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده و به شهروندان خود دستور دادند تا در خانه بمانند، اعمال هرگونه قرنطینه ملی در سراسر ایالات متحده را رد کرده است.

ترامپ افزود: کالیفرنیا و نیویورک واقعا دو ایالتی هستند که به شدت گرفتار این مشکل شده‌اند ولی مساله آنقدر جدی نیست که سایر مناطق نیازی به قرنطینه سراسری و ملی داشته باشند.

وی گفت: بنابر این، ما به همکاری با فرمانداران نیویورک و کالیفرنیا ادامه می‌دهیم و تصور نمی‌کنم اعمال قرنطینه ملی لازم و ضروری باشد.

اندریو کومو فرماندار نیویورک روز جمعه در ادامه تلاش‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دستور داده است تا همه کسب و کارهای غیرضروری تعطیل شده و برگزاری هرگونه تجمع و گردهمایی ممنوع شود.

کد خبر 495230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار