فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب ‌شرق نزاجا در جنوب شرق کشور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تدابیر لازم و مختلفی توسط یگان های این قرارگاه برای مقابله با این بیماری اندیشیده و اجرا شده است و خدمات ارتش به ملت تا پایان ریشه کنی کامل کرونا ادامه دارد.

ارتش کرونا

ه گزارش همشهری‌آنلاین، امیر سرتیپ مهدی معمارباشی شنبه دوم فروردین در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا با فرمان فرماندهی کل قوا به ستاد کل نیروهای مسلح، رزمایش لبیک یا خامنه‌ای قرارگاه منطقه‌ای جنوبشرق ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا از شهر کرمان در ۲۷ اسفند ۹۸ آغاز شد و تا امروز دوم فروردین ادامه داشت و ادامه آن توسط نیروهای سپاه پاسداران انجام می‌شود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی ۹ ایستگاه غربالگری و پایش در شهر کرمان و هشت ایستگاه در استان سیستان و بلوچستان توسط نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پایش سلامت مردم، بخشی از برنامه‌های این رزمایش تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا در کشور است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب ‌شرق نزاجا در جنوب شرق کشور تصریح کرد: در رزمایش مقابله با کرونا انجام غربالگری و پایش توسط ایستگاه های ارتش انجام و در صورت برخورد به موارد مشکوک، توسط آمبولانس های نزاجا منطقه جنوب شرق و همچنین اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان های افضلی پور و امام حسین(ع) اعزام و از آن ها تست انجام می شود.

وی ادامه داد: همچنین در این رزمایش توسط خودروهای یگان منطقه ای جنوبشرق نیروی زمینی ارتش ضدعفونی، گندزدایی و پاکسازی مکان های عمومی شهر کرمان برای مقابله با کرونا انجام شده است.

امیر معمارباشی اظهار داشت: در چندین ایستگاه ثابت و سیار توسط نیروهای یگان منطقه ای جنوبشرق ارتش بالغ بر چند هزار بطری مواد ضدعفونی کننده، بسته های بهداشتی شامل ماسک و دستکش بین مردم توزیع شد.

وی تاکید کرد: هم اکنون ۱۰۰ تخت برای نقاهتگاه بیماران کرونایی توسط نزاجا منطقه جنوب شرق فراهم شده و طبق دستور مقام معظم رهبری، مجموعه نیروهای نظامی کشور به صورت یکپارچه آماده همکاری با دولت و نظام پزشکی کشور برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

 فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب ‌شرق نزاجا در جنوب شرق کشور با اشاره به اقدامات درون سازمانی برای مقابله با کرونا افزود: تمهیدات لازم پیرامون کنترل، پیشگیری و گندزدایی آشپزخانه‌ها، آسایشگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی سربازان انجام گرفته است و در حال حاضر تمامی فعالیت های آموزشی یگان تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

وی تصریح کرد: همچنین  تمامی کارکنان پایور، وظیفه و مراجعان در بدو ورود به پادگان‌ها با استقرار تیم کنترل بهداشتی مورد ارزیابی و پایش ویروس کرونا قرار می‌گیرند.

امیر معمارباشی با اشاره به حفظ سلامت نیروها و کارکنان گفت: سربازان مراکز آموزشی یگان منطقه ای جنوبشرق نیروی زمینی ارتش در شهرهای کرمان، سیرجان و خاش تا ۱۵ فروردین در مرخصی به سر می برند و تمامی فعالیت های عممی و گروهی نیز متوقف شده است.

کد خبر 494522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =