سفیر ایران در فنلاند با اشاره به تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بخش پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا از کشورهای اروپایی خواست به این تحریم‌های غیرقانونی بی‌اعتنا باشند.

ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند طی مصاحبه با یکی از نشریات این کشور با اشاره به آسیب ایران از تحریم‌های آمریکا، از کشورهای اروپایی خواست باتوجه به شیوع کرونا، برابر تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران سکوت اختیار نکنند.

فروزنده ودیعتی در گفت‌وگو با روزنامه «هلسینکی تایمز» در خصوص پیروی اروپا از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت، زمان آن رسیده که اروپا به تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران بی‌اعتنا شود.

سفیر ایران در فنلاند در این مصاحبه با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی کادر پزشکی ایران در نبرد با ویروس کرونای جدید گفت که اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا «تروریسم اقتصادی علیه ایران» است و تنها موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا و تلفات ناشی از آن می‌شود.

ودیعتی با اشاه به آسیب ایران از تحریم‌های آمریکا، از کشورهای اروپایی خواست با توجه به شیوع کرونا ، برابر تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران سکوت اختیار نکنند.

 سفیر ایران در فنلاند با اشاره به کمک برخی کشورهای جهان به ایران در مبارزه با کرونا، خواستار تداوم کمک‌رسانی کشورهای دیگر شد.

سفیر ایران در بلژیک نیز روز گذشته در یادداشتی در وبگاه شبکه خبری «یورو نیوز» با ذکر خسارت ۲۰۰ میلیارد دلاری کشور بابت تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تاثیر آن‌ها بر بخش پزشکی جهت مقابله با کرونا، سرپیچی اروپا از تحریم‌های یکجانبه واشنگتن را خواستار شد.

کد خبر 494202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =