جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: طرح ملی مبارزه با کرونا در سه شهرستان این استان به صورت کامل و ۱۰۰ درصد به انجام رسید.

تست کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حمود رضوانی افزود: طرح ملی مبارزه با کرونا در شهرستان های آستارا، ماسال و سیاهکل به صورت کامل به اجرا درآمد و کل جمعیت این شهرستان ها غربالگری شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون در اجرای این طرح در شهرستان های املش، رودسر، شفت، رضوانشهر، تالش و صومعه سرا به پوشش بالاتر از ۹۵ درصد رسیده‌ایم.

جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در طرح ملی مبارزه با کرونا در استان گیلان نام‌نویسی کرده‌اند و اطلاعات دقیق و کاملی از وضعیت سلامتی جمعیت آنها داریم.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح ملی مبارزه با کرونا در گیلان به افراد فاقد مشکل توصیه‌های مربوط به رعایت موازین بهداشتی ارائه شد و راهنمایی شدند تا در صورت مشکل به مرکز بهداشت مشخصی مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: مردم برای شرکت در این طرح باید به سایت www.salamat. gov.ir مراجعه کنند  و به سؤالات مربوطه شامل داشتن علائمی درباره بیماری کرونا چون تب، لرز، سرفه و تنگی نفس پاسخ دهند تا وضعیت آنان در موضوع بیماری کرونا مشخص شود.  

وی یادآور شد: با ثبت‌نام در این سایت افراد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا شناسایی می‌شوند و پیگیری و مراقبت آنها از طریق واحدهای بهداشتی تحت مجموعه وزارت بهداشت انجام و  اقدامات درمانی به موقع به آنان نیز ارائه می‌شود.

کد خبر 493983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار