چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
۰ نفر

رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران خطاب به پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان نامه نوشت.

پاپ فرانسیس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر آیت الله سیدمصطفی محقق‌داماد، عضو هیات ممیزه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران به خاطر مشکلات ایجاد شده در زندگی بشر به خاطر ویروس کرونا، نامه‌ای را به پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان نوشته است که متن آن را در ادامه می خوانید؛

حضرت عالیجناب پاپ فرانسیس

اطمینان دارد، در این ایام که زندگی بشر در سراسر جهان با مشکل بیماری کرونا روبروشده، پدر مقدس با قلبی آکنده از اندوه برای رفع این بلای عمومی و تسکین آلام بشری در کنار همه انسان های دلسوخته به درگاه آفریدگار بی نیاز دست نیاز و دعا دارند. 

عالیجنابا

این روزها عموم ملت ایران در این بلای دردناک، اعم از کودکان، سالخوردگان، زنان و مردان در شهرها و روستاها از یک سو با فراگیرشدن این ویروس منحوس مواجهند و هرلحظه جان دادن عزیزی را درکنار خود تجربه می کنند و از سوی دیگر با تحریم های دولت ایالات متحده که درد و رنج آنان را چندان برابر ساخته و باب بسیاری از راه حل مشکلات را به روی آنان مسدود نموده روبرو هستند. تحریم هائی که مستقیم بر آسایش و زندگی مردم ایران اثر نهاده، و آنان را از حقوق طبیعی خود محروم نموده است.

اینجانب بدون توجه به علل و اسباب این اقدام غیر انسانی از سوی دولت ایالات متحده، به عنوان یکی از روحانیون ایران از محضر آن پدر روحانی می خواهم که به عنوان رهبر محترم کاتولیک های جهان و جانشین پطرس مقدس، برای رفع این تحریم ها اقدام فرمایند. به یقین این اقدام بشر دوستانه موجب خشنودی حضرت عیسی(ع) منادی صلح و بشارت و زمینه ساز رضایت خداوند قادر متعال و قبول دعاها به درگاه او خواهد بود.

سیدمصطفی محقق داماد

رییس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران

کد خبر 493846

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha