همشهری آنلاین: آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد در نامه سرگشاده‌ای به پاپ فرانسیس، از او درخواست کرد تا ترامپ را به عنوان رئیس یک کشور بزرگ مسیحی مورد ارشاد قرار دهد.

محقق داماد

به گزارش مهر، سید مصطفی محقق داماد در نامه سرگشاده‌ای به پاپ که متن آن منتشر شده است از او درخواست کرد تا ترامپ را به عنوان رئیس یک کشور بزرگ مسیحی مورد ارشاد قرار دهد. متن نامه بدین شرح است:

باسمه تعالی

حضرت عالیجناب پاپ فرانسیس

تا آنجا که ما از تعلیمات حضرت مسیح(س)، پیامبر بزرگ خداوند اطلاع داریم مسیحیت با خدمت به انسان‌ها آمیخته است. بنابراین از آن مقام مقدس به عنوان پیشوای مسیحیان جهان انتظار مي‌رود که نسبت به ستمی که از سوی رئیس یک کشور بزرگ مسیحی بر ملت ایران می‌رود، بی‌تفاوت نباشند.

عالیجنابا

دولت ایران به نمایندگی از ملت قراردادی با رییس وقت دولت آمریکا منعقد کرد. این قرارداد مورد تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورا قرار گرفت. به گواهی سازمان جهانی انرژی اتمی از سوی ایران هیچ‌گونه تخلفی در پایبندی به این پیمان دیده نشده است. اما با کمال تأسف رئیس‌جمهور فعلی کشور آمریکا یکجانبه مرتکب عهدشکنی شده است. اصل وفای به عهد اصلی است که مورد احترام و تأکید همه ادیان و خردمندان جهان است. علاوه بر عهدشکنی تصمیمات حادی علیه ایران که مستقیماً سختی آنها متوجه ملت و مردم ایران می‌گردد، اتخاذ نموده است. رنجی که مردم ایران از ناحیه تحریم‌ها متحمل خواهند شد، بر هیچ کس پوشیده نمی‌باشد و صرفاً محدود به غذا و دارو نمی‌گردد و بر سراسر زندگی روزمره مردم موثر است.

کدام وجدان انسانی می‌پذیرد و می‌تواند تحمل کند که کودکان، سالخوردگان، مستمندان، زنان باردار و بسیاری گروه‌های مشابه ضعیف و ناتوان که از نظر موازین انسان‌دوستانه همواره باید مورد محبت دیگر انسان‌ها قرار گیرند در این گونه تصمیمات غیر انسانی دچار سختی شوند و شاید به علت کمبود وسائل و امکانات جان خود را از دست بدهند؟ با کمال تأسف این تصمیمات از سوی رئیس کشوری انجام می‌گیرد که اکثریت قاطع مردم آن مفتخر به پیروی از عیسی مسیح(ص)، پیامبر صلح، دوستی و مبشر محبت و عشق به انسان‌ها می‌باشند. تأسف بالاتر آنکه این تصمیمات تلخ و ناگوار در زمانی صورت می‌گیرد که شخصی مانند حضرتعالی پیشوائی مسیحیان جهان را بر عهده دارید و مورد احترام پیروان سایر ادیان نیز می‌باشید.

عالیجنابا

این جانب به عنوان یکی از معلمین دینی که مفتخر به همکاری با آن‌ جناب در پژوهش‌های گوناگون هستم از پیشگاه آن مقام مقدس استدعا دارم که به هر طریق ممکن در این امر مداخله و ارشادات لازم را مبذول فرمایید.

با احترام

سید مصطفی محقق داماد، رییس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران

سوم نوامبر ۲۰۱۸

کد خبر 420833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار