گروهی از اهالی محله هاشم آباد پویش مردمی با عنوان جهادگران سلامت را تشکیل دادند و برای مبارزه با کرونا دست به کار شدند تا مراکز مختلف منطقه ۱۵ را ضدعفونی کنند.

ضدعفونی کردن خودروی اهالی محله هاشم آباد

همشهری آنلاین- سارا جعفرزاده: گروهی از اهالی باغیرت محله هاشم آباد در اقدامی خودجوش با هزینه شخصی خود مراکز مختلف منطقه ۱۵ به ویژه نقاطی را که دارای بافت فرسوده و معضلاتی مانند تردد افراد معتاد بود به رایگان پاکسازی و ضدعفونی می‌کنند.

  • رفاقت ۳۵ ساله حریف کرونا می‌شود

از زمان شیوع ویروس کرونا، این نگرانی هر روز بیشتر می‌شد که مبادا به دلیل تردد افراد معتاد و کارتن خواب در این محله و عدم رعایت بهداشت، شاهد ابتلا هم محلی‌هایمان به ویروس شویم. این جمله را «علی اصغر حسن پور»، یکی از افرادی  که به صورت داوطلبانه به این پویش مردمی پیوسته می‌گوید و ادامه می‌دهد: «من و چند تن دیگر از دوستانم که حدود ۳۵ سال است از رفاقتمان می‌گذرد تصمیم به ضدعفونی کردن محله و منطقه گرفتیم .پیش خودمان گفتیم رفاقت ۳۵ ساله ما حتما حریف کرونا می‌شود بعد از آن برای تامین هزینه‌ها قید خرید عید را زدیم و هزینه آن راصرف خرید اقلام شوینده و تعدادی سم پاش کردیم تا مراکز مختلف از جمله کلانتری، پایانه خاوران، اتوبوس‌ها، واحد های تجاری مختلف را ضدعفونی کنیم.»

  • پایانه خاوران، کلونی ویروس

ناگفته نماند که ریش سفیدهای محله هاشم آباد هم در این پویش نقش پررنگی داشتند و به میدان آمدند. حسن پور می‌گوید: «ما اقلام شوینده را با قیمت بسیار مناسب از یکی از رفقایمان که مدیر عامل یک شرکت صنایع شیمیایی است تهیه کردیم و خودمان دست به کار شدیم. ابتدا کار سختی به نظر می‌رسید اما کم کم به تعداد داوطلبان که می ‌خواستند در این پویش شرکت کنند اضافه شد و این باعث شد انرژی مضاعف بگیریم.» او می‌افزاید: «مهم ترین کار ما این است که پایانه خاوران را که به نوعی مهم ترین مرکز حمل و نقل منطقه به شمار می‌رود به صورت دائم ضدعفونی کنیم آن هم به دلیل اینکه روزانه مسافران بسیاری در این پایانه رفت و آمد دارند و از طرفی بزرگترین نگرانی ما مربوط به حضور افراد معتاد و کارتن خواب در ساعات مختلف شبانه روز دراین پایانه است.»

  • ضدعفونی خودروی شما با ما

یکی از اهداف مثبتی که این پویش مردمی دنبال می‌کند ضدعفونی کردن خودروی اهالی است. «علی رشوند» یکی دیگر از جوانان داوطلب این پویش است که در این باره  می‌گوید: «ازابتدای شروع کار پویش ما تمام ماشین‌های کلانتری، خودروهای اورژانس، امداد خودرو، تاکسی‌ها و حتی خودروی شخصی اهالی را ضدعفونی کرده‌ایم و همچنان هم ادامه می‌دهیم. از تمام اهالی منطقه درخواست میکنیم که با توجه به وضعیت فعلی حتما خودروی خود را ضدعفونی بکنند .اگر این کار برایشان سخت است سری به محله هاشم آباد، خیابان عباس کاشی و خیابان نباتی  سراغ جهادگران سلامت را از هر کس بگیرند، اهالی ما را به آنها معرفی می کنند و ماهم با جان ودل خودرویشان را ضدعفونی می‌کنیم. جالب است بدانید خودروی شما  را هم می‌توانیم در مقابل منزل خودتان ضدعفونی کنیم و هم خودمان مکانی را در محله هاشم آباد برای این کار در نظر گرفته‌ایم. »

  • صفر تا صد اصول بهداشتی رعایت می‌شود

جهادگران سلامت تمام اصول بهداشتی را برای ضدعفونی کردن محل کسب یا خودروی اهالی رعایت می‌کنند. «عباس صالحی» از دیگر داوطلبان این پویش می‌گوید: «هر کدام از ما با لباس مخصوص، دستکش و ماسک کار ضدعفونی را انجام می‌دهیم. اهالی هیچ نگرانی در خصوص جای لک مواد شوینده روی صندلی خودروی خود نداشته باشند چون ما از مواد ضد لک و بدون بو استفاده می‌کنیم تا هیچ آسیبی به پارچه صندلی خودرو یا محل کسب شما وارد نشود. تنها کاری که اهالی باید انجام دهند، ارتباط مستمر با ماست تا بلکه بتوانیم این ویروس را نابود کنیم. ما از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر در محله هاشم آباد حضور داریم تا نقاط مختلف را ضدعفونی کنیم.»

کد خبر 493195

پر بیننده‌ترین اخبار دروازه طهرون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha