دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
۰ نفر

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: با توجه به گرم شدن هوا میزان مصرف گاز حدود ۴۰ درصد کاهش یافته که این موضوع چالش‌های پیشین را برطرف کرده است.

گاز خانگی - کنتور

به گزارش همشهری آنلاین محمد عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر مصرف گاز در کشور در بخش خانگی و تجاری حدود ۳۷۰ میلیون متر مکعب در روز است، اظهار کرد: این عدد نسبت به گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است؛ چرا که در زمان اوج مصرف حتی عدد ۶۲۵ متر مکعب در روز را نیز تجربه کردیم.

وی افزود: میزان مصرف گاز حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است و اکنون میزان مصرف گاز روال عادی دارد و نگرانی هایی که برای تامین گاز داشته‌ایم به طور کامل برطرف شده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز درباره رفع مشکل تامین گاز نیروگاه‌ها، تصریح کرد: از ابتدا نیز مشکلی برای این مساله وجود نداشت و وزارت نفت به تعهدات خود پای‌بند بود اما نیروگاه‌ها علاقه‌ای به استفاده از سوخت دوم نداشتند که البته اکنون آن مشکلات نیز برطرف شده است.

گفتنی است، اواخر دی‌ماه امسال مصرف گاز خانگی در کشور رکورد زد و  به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافت؛ این در حالی بود که در  سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود.

کد خبر 493061

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha