یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
۰ نفر

شهردار تهران با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران گزارشی از اقدامات شهرداری در راستای کنترل شیوع کرونا ارائه کرد.

پيروز حناچي شهردار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه کشور در حالی وارد موضوع کرونا شد که بدترین تحریم‌های ظالمانه را پشت سر می‌گذارد، گفت:‌ در این مدت سعی کردیم تا اقداماتی انجام دهیم که از این فشارهای ظالمانه خارج شویم و دیدید که وزیر امور خارجه نیز نامه‌نگاری‌هایی در این خصوص داشته است و از اعضای شورای شهر نیز می‌خواهیم از ظرفیت‌های خود استفاده کنند تا از این شرایط غیرانسانی عبور کنیم و بتوانیم به موقع و به طور کافی کمک‌هایی را برای مقابله با این پاندمی جهانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پنجشنبه آخر سال را در حالی پشت سر گذاشتیم که تراکم جمعیت به شدت کاهش یافته بود، گفت:‌ البته چهارشنبه سوری و یک پنجشنبه دیگر نیز پیش رو داریم و تلاش می‌کنیم تا تراکم جمعیت کاهش یابد.

حناچی با بیان اینکه تلاش کردیم در این مدت از بیمارستان‌های درگیر کرونا بازدید کنیم، تصریح کرد: بنده از بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کردم چرا که بیمارستان سینا، امام و مسیح دانشوری کانون‌های اصلی مراجعه مردم هستند.

وی با اشاره به کمک بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران و عیدی به کارگران پسماند و بهشت زهرا گفت: رئیس بنیاد مستضعفان اعلام آمادگی کردند که حاضرند برای کسانی که در پی شیوع کرونا بیکار شده‌اند و همچنین در راستای تغییر پارادایم جمع‌آوری زباله، کمک کنند و ما هم از این موضوع استقبال کردیم و کار خوبی انجام شد چرا که از همه افراد درگیر با کرونا که به نوعی تحت تأثیر کرونا بودند دلجویی کردیم که لازم است از بنیاد مستضعفان تشکر کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه بیشترین حوزه درگیر شهرداری با کرونا در حوزه خدمات شهری است اما حوزه‌هایی همچون سلامت و اجتماعی به صورت بی‌سروصدا درگیر کرونا هستند، افزود: حتی سازمان مدیریت بحران ما نیز به صورت جدی با یک مانور برای اولین بار روبرو شد. هر چند که ما هزار تخت نقاهتگاهی در هشت سوله فراهم کردیم اما شهروندان استقبال نمی‌کنند که این موضوع بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه به دولت اعلام کردیم که شهرداری آماده است در حوزه میادین میوه و تره‌بار افزایش ساعت بدهد، گفت:‌ بر همین اساس ساعت کار میادین به ۱۶ ساعت رسید و برخی شعب شهروند نیز به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند.

حناچی با اشاره به استفاده از تکنولوژی تصریح کرد: با همکاری وزارت ارتباطات توانستیم با استفاده از روش‌های مختلف مسیر ابتلا به کرونا را شناسایی کنیم که اعلام شد پمپ بنزین، سوپرمارکت و... از کانون‌های اصلی شیوع بودند.

وی در مورد برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران نیز با بیان اینکه در پی شیوع کرونا ما دو سناریو برای برنامه‌های نوروزی شهرداری در نظر گرفتیم، گفت: نوروز با کرونا و نوروز بدون کرونا مورد توجه قرار گرفت؛ اما دقت داشته باشید در این شرایط ما اقدامات لازم در جهت آراستگی شهر را انجام می‌دهیم و به مانند هر سال گل‌های بهاری را در شهر کاشتیم.

شهردار تهران با اشاره به ساخت ماشین مه پاش در سازمان آتش‌نشانی برای ضدعفونی کردن بهتر شهر گفت:‌ اگر می‌بینید برخی تصمیمات در عین منطقی بودن گرفته نمی‌شود بنا به دلایلی است و امیدوارم بتوانیم همه مردم ایران با سلامت از این شرایط عبور کنیم.

کد خبر 492924
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی