مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
۰ نفر

گاهی اهمیت جزئیاتی پیش پا افتاده به حدی بزرگ می‌شود که حتی در کلان‌ترین سطح بررسی ممکن است کل معادلات را به هم بریزد. برای مثال اگر بخواهیم سلامت افراد جامعه را در سطح کلان در نظر بگیریم، ممکن است جدا از تمام عوامل، صرفا پیدا شدن سروکله پشه‌های ریزه میزه در فصل گرما، کل محاسباتمان را به هم بریزد!

image-20200315111215-1.jpeg

پس در بررسی هر موضوعی توجه به همه ابعاد ماجرا حائز اهمیت است. در نتیجه  اگر برای جزئیات کوچک اهمیت قائل ‌شویم، با خطایی کمتر به اهداف بزرگمان می‌رسیم.

حالا که بسیاری از ما مستقیم و غیرمستقیم با پدیده شوم کرونا مواجه شده‌ایم، درک این موضوع برایمان ساده‌تر شده است. زیرا به چشم خودمان دیده‌ایم بسیاری از افرادی که درگیر این ویروس ناشناخته شده و با مرگ دست و پنجه نرم کرده‌اند از رعایت کردن چند نکته ساده و پیش پا افتاده غافل بودند. عکس قضیه هم برقرار است. یعنی کسانی که به جزئیاتی ساده مانند پرهیز از دست دادن بی مورد، شستشوی مدام لباس و بدن، ضدعفونی کردن سطوحی مثل میزکار توجه کردند و فاصله ایمنی را با کرونا حفظ کرده‌اند.

حال که به تاثیر بسزای جزئیات ساده اما مهم پی بردیم، بهتر است کاراگاه گجت‌وار روی یکی از همین موارد به ظاهر پیش پا افتاده ذره‌بین بیندازیم! همه ما به لطف نیاز حیاتی به غذا، به نوعی با مایع ظرفشویی طرف حساب هستیم. اما اگر بخواهیم با خودمان روراست باشیم، بعید است هرگز به این فکر افتاده باشیم که: کدام مایع ظرفشویی برای حفظ سلامت من مناسب‌تر است؟!

وقتی تاکنون سوالی برای ما مطرح نشده طبعا پاسخ درخوری هم برایش نداریم! پس شاید بهتر باشد با مهندسی معکوس حل مساله را ساده‌تر کنیم. یعنی باید اول بدانیم کدام مایع ظرفشویی برای سلامتی ما مضر است. سپس با دوری از آن، از مضرات مایع ظرفشویی دوری کنیم!

یکی از ویژگی‌های منفی مایع ظرفشویی نامناسب، غلظت بیش از حد و چسبیدن ترکیبات شیمیایی آن به ظروف است. درواقع، این مواد شیمیایی حتی پس از آبکشی از ظروف پاک نشده و در استفاده بعدی از ظروف برای صرف غذا یا نوشیدنی، وارد معده و روده ما می‌شوند و تهدیدی برای سلامت دستگاه گوارش ما به شمار می‌روند. پس بهتر است مایع ظرفشویی از غلظت مناسبی بهره‌مند باشد تا احتمال چسبیدن این مواد به ظرف به حداقل برسد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بد مایع ظرفشویی نامناسب، می‌تواند کف کردن بیش از حد آن باشد؛ زیرا اگر کف کردن مایع ظرفشویی بیش از حد باشد، شستشوی ظروف طولانی‌تر می‌شود. زیرا به آب بیشتری برای گرفتن روی ظروف و اسکاج نیاز داریم که این از نظر حفظ منابع حیاتی بسیار مهم است. از طرفی شستشوی طولانی‌تر یعنی پوست دست ما بیشتر در معرض آسیب است.

حال برگردیم به اصل موضوع. با معکوس کردن مسیری که تاکنون پیمودیم، می‌توانیم به ویژگی‌های مثبت مایع ظرفشویی پی ببریم. به بیانی ساده‌تر، یک مایع ظرفشویی استاندارد، باید غلظت مناسبی داشته باشد، مواد شیمیایی کمتری برای چربی‌زدایی داشته باشد، در حد معقولی کف کند و از همه مهمتر با رعایت نکات ضروری برای سلامت انسان، در چربی‌زدایی و میکروب‌زدایی ظروف موفق عمل کند.

ویژگی‌هایی که خوشبختانه در مایع ظرفشویی هوم پلاس یافت می‌شوند و نیاز نیست برای دستیابی به آن‌ها راه دوری برویم. مایع ظرفشویی هوم پلاس، غلظت مناسبی دارد و بیش از حد کف نمی‌کند. به همین دلیل است که تجربه شستن ظروف و و به خصوص آبکشی سریع برای مصرف‌کننده لذت بخش است. در ضمن به لطف این ویژگی، با استفاده از هوم پلاس در استفاده از آب صرفه‌جویی می‌شود. از طرفی در ترکیبات شیمیایی آن دقت به عمل آمده و نیاز نیست خیلی نگران چسبیدن آن‌ها به ظروفمان باشیم.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات هوم‌پلاس، به سایت هوم پلاس مراجعه کنید:

www.homeplus.ir

کد خبر 492858

پر بیننده‌ترین اخبار بازار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha