جمعی از جوانان محله مجیدآباد برای حفظ سلامت اهالی و قطع زنجیره شیوع کرونا در محله‌های شمال شرق تهران، پویش خرید مایحتاج ضروری اهالی را به راه انداخته‌اند.

خرید خانه

 همشهری آنلاین- پریسا نوری: از اولین روزهای اطلاع‌رسانی درباره  اپیدمی کرونا و توصیه کارشناسان برای خانه نشینی شهروندان، گروهی از جوانان محله‌های مجیدآباد و قنات کوثر در منطقه ۴، با فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی عهده‌دار انجام خرید منزل اهالی شدند. این اقدام نه تنها بازتاب خوبی درمحله‌ داشته، بلکه به پویشی در محله‌های دورتر و مناطق دیگر پایتخت تبدیل شده است.
«محمد خرامان» از جوانان ساکن در محله مجیدآباد که اولین بار این پویش را در محله کلید زده دراین باره می‌گوید: «با توجه به ضرورت خانه‌نشینی اهالی برای حفظ سلامت اهالی محله و قطع زنجیره شیوع کرونا با جمعی از جوانان و فعالان پایگاه‌های بسیج و مساجد محله تصمیم گرفتیم برای کمک به خانه نشستن اهالی خریدهای آنها را انجام دهیم.»

  • خرید قرص استامینوفن تا یک بار وانت

خرامان که از فعالان حوزه فرهنگی و مورد تایید اعضای شورایاری و اهالی است، درباره چگونگی اجرای این پویش می‌گوید: «محله را بلوک بندی کرده‌ایم و خرید هر محدوده را یک نفر انجام می‌دهد و البته فرقی نمی‌کند سفارش خرید یک قرص استامینوفن باشد تا یک بار وانت. هر زمان وقتی اهالی تماس بگیرند و سفارش بدهند، در اولین فرصت کالاهای موردنیازشان را از همان فروشگاه یا مغازه‌ای که مورد نظرشان است خریداری کرده و پس از ضدعفونی به درب منزلشان می‌رسانیم. همچنین برای جلب اعتماد اهالی هزینه خرید را بعد از ارسال و تحویل فاکتور می‌گیریم. »

او درباره استقبال اهالی از اجرای این طرح می‌گوید: «در روزهای اول بیشتر تماس می‌گرفتند و درباره این موضوع سوال می‌پرسیدند و فقط یک یا دو مورد تماس برای سفارش خرید منزل داشتیم، ولی کم کم سرمان شلوغ شد و حالا خیلی‌ از اهالی خریدهایشان را به ما می‌سپارند و با ارسال پیام‌های تشویق و تشکر از اجرای این طرح حمایت می‌کنند. » این فعال فرهنگی که درباره چشم انداز این طرح می‌گوید: از روز اول این طرح را جهت دار دنبال کردیم و امیدوار بودیم جوانان محله‌های دیگر هم الگوبرداری کنند و حالا خوشبختانه باخبر شدیم این ایده در برخی محله‌ها و مناطق همسایه مثل منطقه یک و ۸ اجرا می‌شود. »

کد خبر 492827

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کوچه پس کوچه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها