معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز گفت: تعداد پروانه‌های ساختمانی صادره در ۱۱ ماه سال ۹۸ نسبت به زمان مشابه در سال قبل در کلانشهر تبریز ۴۴ درصد افزایش یافته است.

پروانه ساختمان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، محمد عزتی در این مورد اظهار کرد: آمار پروانه‌های ساختمانی صادره از شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز در ۱۱ ماه سال ۹۸ به تعداد ۲ هزار و ۶۹۸ فقره با زیربنای دو میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۶۰ مترمربع است.  

وی افزود: در ۱۱ ماه سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۴۴ درصد و زیربنای پروانه‌های ساختمانی حدود ۳۴ درصد افزایش یافته است.  

عزتی اظهار کرد: با راه اندازی صدور پروانه دو مرحله‌ای در سال ۱۳۹۹ و پرداخت تسهیلات بانکی کم‌بهره در محدوده‌های مشمول بازآفرینی‌شهری، شاهد تسهیل فرایند صدور پروانه‌ساختمانی و رونق ساخت‌وساز در سال ۱۳۹۹ خواهیم بود.  

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: بر اساس آمار استخراجی از سیستم یکپارچه شهرسازی، تعداد درخواست‌های ثبت شده برای دریافت مجوزهای شهرسازی در ۱۱ ماهه اول سال ۹۸ از ۶۱ هزار درخواست عبور کرده است.  

وی ادامه داد: آمار درخواست‌های ثبت شده در سیستم یکپارچه حوزه شهرسازی شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز در ۱۱ ماهه اول سال جاری ۶۱ هزار و ۵۵۶ فقره درخواست بوده که در مجموع به ۴۷ هزار و ۹ فقره معادل ۷۶ درصد درخواست‌ها، مجوز صادره شده است.

کد خبر 491542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =