کودکان چه در هنگام شنیدن بحث‌های خانوادگی و چه در صحبت با دوستانشان درباره رویدادهای مربوط به شیوع کرونا را می‌شنوند و نگرانی بزرگ‌سالان دراین‌باره می‌بینند.

coronavirus children

تعطیل شدن مدارس به علت شیوع بیماری هم ممکن است نگرانی‌شان را بیشتر کند. در چنین شرایطی طبیعی است که کودکان از والدین درباره ویروس کرونا سؤال کنند.

در هنگام پاسخ دادن به کودکانتان باید مراقب باشید درعین‌حال که اطلاعات کافی را در اختیارشان می‌گذارید، نگرانی آن‌ها را تشدید نکنید. کودکان قدرت تخیلی قوی دارند و اگر والدین با آن‌ها در این مورد اصلاً صحبت نکند یا اطلاعات کافی در اختیارشان نگذارند، ممکن است وقایع مصیبت‌باری را به تصور درآورند. از طرف دیگر، دادن اطلاعات بیش‌ازحد هم ممکن است باعث تشویش بیش‌ازحد کودکان شود.

راه‌حل این است که چیزهای کاملاً ضروری ازلحاظ حفاظت در برابر ویروس را به کودکتان بگویید تا او درکی از ویروس و اثرات آن به دست بیاورد. البته قبلاً لازم است خودتان اطلاعات قابل‌اطمینان را از منابع معتبر به دست آورید و پاسخ‌ها به پرسش‌های خودتان را بیابید.

قبل از اینکه صحبت با کودکتان را دراین‌باره شروع کنید، از او بپرسید چه چیزهایی را دراین‌باره می‌داند تا دریابید چه چیزهایی را باید برای او روشن کنید و چه پرسش‌هایی برای او مطرح است.

حتی اگر خودتان درباره شیوع بیماری نگران هستید، مهم است که هنگام صحبت با کودک آرامشتان را حفظ کنید تا سرمشقی برای او باشید.

گرچه اخبار شیوع کرونا برای داشتن آخرین اطلاعات سودمند است، گاهی گزارش‌های خبری دراین‌باره برای کودک مناسب نیستند و او را می‌ترسانند. سعی کنید دیدن اخبار را به ساعات پس از خوابیدن کودکان موکول کنید یا اخبار را جداگانه در نشریات بخوانید.

کد خبر 491024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار