ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی در محل ادارات شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بهره‌برداری از نیروگاه‌ خورشیدی در امور برق اندیشه، به میزان ۹ کیلووات افزایش یافت.  

نیروگاه خورشیدی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، نیروگاه‌ خورشیدی امور برق اندیشه به ظرفیت ۹ کیلووات از نوع خورشیدی متصل به شبکه است که بصورت کاربری دو منظوره نیروگاه و پارکینگ در محوطه‌ی امور برق اندیشه در مدت زمان ۷ ماه به مبلغ برآوردی بیش از دو میلیارد ریال طراحی و اجرا شده است.  

این نیروگاه با سازه‌ی تمام گالوانیزه و به‌صورت سه فاز توسط سه تبدیل‌کننده‌ مجزا به شبکه‌ داخلی امور مربوطه وصل شده است. همچنین برای فراهم‌سازی امکان مطالعه‌ی علمی بر روی سیستم، در کنار مصورسازی تولید نیروگاه برای نمایش به عموم، سامانه دارای سیستم مانیتورینگ مجهز به سنسورهای بادسنج، تشعشع‌سنج و دماسنج است.  

این پروژه برای فرهنگ‌سازی در توسعه‌ی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اجرا شده و در کنار حمایت از تولید داخل، تا حد امکان از تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است. این پروژه با تلاش مستقیم دفاتر بازار برق و مهندسی و نظارت در کنار همکاری امور برق اندیشه، اداره‌ مناقصه، مزایده و قراردادها و دفتر برنامه‌ریزی و بودجه اجرا شده است.  

با احداث این نیروگاه، تعداد کل نیروگاه‌های خورشیدی منصوبه در حوزه‌ی جغرافیای شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تعداد ۳۹ مورد و ظرفیت کل ۵۱۸ کیلووات رسید.  

کد خبر 490821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار