مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
۰ نفر

دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به خطر جدی شیوع گسترده بیماری کرونا، در این استان وضعیت قرمز اعلام کرد.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، روز یکشنبه ۱۸ اسفند مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در پیام هشداری به نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد که توجه به آنها ضروری است.

این روزها خواهران و برادران شما در خط مقدم مقابله با کرونا از جان خود می‌گذارند و  روزهای سختی را سپری می کنند اما روزهای بسیار سخت‌تری برای آنها و شما در پیش است اگر هشدار ها را جدی نگیریم خطر ابتلا به کرونا همه را به طور جدی  تهدید می کند.  

استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث مصونیت از این بیماری نمی‌شود بلکه تنها راه در امان ماندن در خانه ماندن است. باید بپذیریم دیگر مثل روزهای پیش از کرونا نمیشود در شهر تردد کرد و باید تا جایی که می‌شود رفت و آمد ها بسیار کم شود.

هر کار غیر ضرور را به بعد موکول کنید

همین اکنون با ورود به سامانه دانشگاه علوم پزشکی البرز و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه و دریافت پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود تیم بهداشتی دانشگاه را برای پیگیری سلامت خود و عزیزانتان همراهی کنید.

 برای پیشگیری از این بیماری  حتی زیارت خانه خدا و فرایض نماز جمعه و جماعت تعطیل شده و فعالیت ادارات  نیز به حداقل رسیده است پس خواهش میکنیم از همین امروز کسب وکارهای خود را از نظر تردد و تجمع مدیریت کنید،   به خرید و قدم زدن‌در خیابان ها، پاساژها و پارک‌ها و تردد های غیر ضرور جدا پایان دهید

مهمانی، شب نشینی و ‌دید و بازدید را کنار بگذارید و  امسال عید را در خانه بمانید چرا که بهترین تدارک عید پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری و به خطر انداختن جان عزیزانمان است.

 شستشوی مکرر دست ها، عدم دست دادن و روبوسی و ... را ادامه داده  و از حضور در هر تجمعی به شدت پرهیز شود

در صورت داشتن علائم این بیماری به نزدیک ترین خانه بهداشت و یا پایگاه بهداشتی تماس حاصل و یا مراجعه نمایید. تیم پزشکی در مراکز بهداشتی تا ساعت ۱۲ شب پذیرای حضور شما هستند و آنان روند درمانی بیماران را در منزل پیگیری و در صورت نیاز به درمان تکمیلی به بیمارستان ارجاع خواهند داد.

تا ریشه کن شدن این بیماری با رعایت دستورات بهداشتی مراقب افراد سالمند  دارای بیماری های زمینه ای باشید و مراوده خود را با آنان، کمتر کنید.

کرونا تنها با همکاری شما مردم فهیم شکست خواهد خورد.

 تاکنون بیش از ۱۸۰ نفر در البرز مبتلا به بیماری کرونا شده و ۱۵نفر جان باختند.

کد خبر 490341

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی