مدیر غذا و دارو سازمان منطقه‌آزاد ارس از صدور مجوز ترخیص و مصرف محصولات شست شو و ضدعفونی‌کننده دست و سطوح برای عرضه در منطقه‌آزاد ارس خبر داد.

واردات محلول ضد عفونی

به گزارش هشمهری‌ آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی غفاری، مدیر غذا و دارو سازمان منطقه‌آزاد ارس در استان آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر افزود: با تاکید مدیرعامل سازمان در خصوص ضرورت تسریع اقدامات و تشریفات اداری برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان در مقابله با اپیدمی ویروس کووید ۱۹ (ویروس کرونا) و ایجاد امنیت و آسایش روانی و سلامتی در شهروندان، اقدامات لازم در این زمینه از طریق واردات و همچنین صدور مجوز تولید برای واحدهای تولید فرآورده‌های سلامت محور مستقر در منطقه انجام گرفته و به طور مستمر ادامه دارد.  

 وی گفت: در حال حاضر با همکاری و هماهنگی مدیریت‌های غذا و دارو، مدیریت بازرگانی و مدیریت توسعه تجارت سازمان اولین محموله وارداتی محصولات شست شو و ضدعفونی کننده دست و سطوح به میزان ۵۰ تن ترخیص و از امروز با رصد و نظارت کارشناسان دستگاه‌های اجرایی به قیمت مصوب در چند نقطه اصلی منطقه عرضه و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.  

غفاری افزود: در زمینه تولید نیز برای سه واحد تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مستقر در منطقه آزاد ارس برای تولید فرآورده‌های شست شو و ضدعفونی کننده پروانه ساخت موقت سازمان غذا و دارو صادر شده و به زودی در خصوص نحوه تولید و عرضه محصولات فوق در سطح منطقه و سرزمین اصلی اطلاع‌رسانی می‌شود.  

وی با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش شهروندان، گفت: در شرایط حاضر تدابیر لازم برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان و حتی نواحی همجوار با کمک واردکنندگان و تولیدکنندگان انجام شده و این فرایند به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.  

کد خبر 489412

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha