چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
۰ نفر

استاندار اصفهان با توجه به شیوع بیماری کرونا، گفت: امسال امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی در قالب کمپ، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و امثال آن وجود ندارد.

آلودگی هوا اصفهان

ب گزارش همشهری‌آنلاین،عباس رضایی در حاشیه برگزاری هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، به ایرنا گفت: این اقدام در راستای حفظ سلامت هم استانی‌ها و آحاد مردم ایران و به عنوان یک رسالت ملی و  در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه امکانات ستاد سفرهای نوروزی به سمت ستاد مدیریت بیماری کرونا، خواهد رفت، افزود: هر ساله به منظور جذب مسافران نوروزی ستاد تسهیل مسافران نوروزی در اصفهان فعالیت می‌کرد ولی امسال به واسطه شرایط بوجود آمده به واسطه کرونا، این ستاد فعالیت خود را به سمت پیشگیری از ورود مسافر به اصفهان در ایام نوروز معطوف خواهد کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: گزارش عملکرد کمیته‌های هفتگانه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امشب مطرح شد که نشان از عملکرد خوب این کمیته‌ها دارد و اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات امشب مقرر شد تعدادی ترمواسکن در ورودی فرودگاه و همچنین زندان مرکزی اصفهان به منظور پایش و غربالگری مسافرانی که از طریق فرودگاه وارد اصفهان می‌شوند یا می‌خواهند از اصفهان خارج شوند و همچنین افرادی که در زندان اصفهان هستند، نصب شود.

رضایی اظهار کرد: همچنین بر اساس حکم استاندار اصفهان‌ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سوی ستاد مدیریت بیماری کرونا امکان استفاده از امکانات و نیروی انسانی سایر مراکز درمانی غیر از دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله و درمان بیماران کرونا را در اختیار خواهد داشت.

وی گفت: بر این اساس امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی غیروابسته به دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله و درمان بیماران کرونا فراهم خواهد شد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: البته کلیه کادر درمانی اعم پزشکان و پیراپزشکان بر اساس رسالت و شرافت پزشکی خود همواره این احساس مسئولیت را داشته‌اند و در تمامی عرصه‌ها حضور داشته‌اند که قابل تقدیر و تشکر است.

وی ادامه داد:  با پیگیری‌های کمیته پشتیبانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تولیدات محصولات بهداشتی و  حفاظتی رو به افزایش و از سوی دیگر توزیع این اقلام به صورت هوشمندتر  و جهت‌دار به سمت رسیدن این محصولات به دست مصرف‌کننده واقعی حرکت می‌کند.

در استان اصفهان جز مناطق کاشان و آران و بیدگل ۶۶ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

کد خبر 489207

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha