مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
۰ نفر

یک متخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید اگر مادر به کرونا مبتلا باشد می‌تواند از طریق تنفس،‌ سرفه‌کردن یا عطسه‌کردن ویروس به نوزاد منتقل شود، اما از احتمال انتقال این ویروس از طریق جفت یا شیردادن اطلاعاتی نداریم.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد علوی، مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ابتلای یک نوزاد ۴۵ روزه به کرونا در کره‌جنوبی اظهار کرد: اطلاعات در مورد ویروس کرونا جدید بسیار کم است و با مشاهده ابتلای یک نوزاد به این ویروس، نمی‌توانیم قاعده‌ای کلی در نظر بگیریم و در مورد آن صحبت کنیم.

وی افزود: بیشترین موارد ابتلا به کروناویروس در کشور چین بوده است و طبق آمار مبتلایان این کشور، افراد زیر ۲۰ سال کمتر مبتلا شده‌اند و کودکان زیر ۱۰ سال نیز تقریبا به این ویروس مبتلا نشده‌اند.

مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: این ویروس تنها چند ماهی است که مشاهده شده و آنچه که ما در مورد آن می‌دانیم، در مقابل ندانسته‌ها بسیار ناچیز است؛ ما هنوز ندانسته‌های زیادی در مورد این ویروس داریم.

علوی در خصوص احتمال انتقال کرونا از مادران باردار به جنین یا از مادران شیرده به نوزاد، ادامه داد: هنوز مشخص نشده است که این ویروس وارد خون می‌شود یا خیر. اگر ویروس وارد خون شود، می‌تواند از طریق خون مادر از طریق جفت یا از شیر دادن بگذرد و به جنین یا نوزاد منتقل شود. زمانی کروناویروس می‌تواند از شیر و یا جفت رد شود که وارد خون شده باشد بنابراین پاسخ دادن به این سوال، مستلزم گذشت مدت زمانی از عمر این ویروس و مطالعات زیادی است.

وی تصریح کرد:فعلا مشخص شده که کروناویروس دستگاه تنفسی را دچار مشکل می‌کند؛ این ویروس فعلا بیشتر تنفسی است بنابراین در صورتی که مادر به کروناویروس مبتلا باشد می‌تواند از طریق تنفس،‌ سرفه کردن یا عطسه کردن به نوزاد منتقل شود اما از احتمال انتقال این ویروس از طریق جفت یا شیر دادن اطلاعاتی نداریم.

مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: کودکان کمتر به این ویروس مبتلا می‌شوند اما نمی‌توانیم بگوییم کودکان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند و بنابراین از آنها مواظبت نشود. همه اقدامات پیشگیری باید برای کودکان نیز انجام شود.

کد خبر 489072

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha