رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری برای حفظ سلامت شهروندان در مقابله با کووید ۱۹ به همراهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمده است و در ضدعفونی کردن شهر می‌کوشد.

ضدعفونی کردن شهر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، علیرضا نصر اظهار کرد: در این شرایط با توجه به هجمه بیماری کرونا کووید ۱۹ تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در جهت حفظ سلامت شهروندان بسیج شدند.

وی افزود: مدیریت شهری با برگزاری جلسات مکرر با شهرداری و شورای شهر تصمیماتی اتخاذ کرده است که ماحصل آن دستورالعمل‌هایی از سوی کمیسیون بهداشت و سلامت برای شهرداری در دست اجراست.

رئیس شورای شهر اصفهان با اعلام مکاتبه با استاندار جهت برگزاری جلسه مشترک، ابراز کرد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی هر شب ضدعفونی اتوبوس‌ها، پایانه‌های مسافربری و مترو و تاکسی‌ها انجام می‌شود و بازگذاشتن پنجره اتوبوس‌ها در شب هنگام را از دیگر تصمیمات گرفته شده در جلسه مدیریت بحران است.

وی با اشاره به ضدعفونی کردن وسایل بازی کودکان افزود: تمام بازرسان کارت بلیت به دستکش و ماسک مجهز شده اند و ایستگاه‌های BRT نیز توسط خدمات شهری مناطق ضدعفونی می‌شود.

نصر بیان کرد: عملیات ضدعفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی، نظافت کامل اتوبوس‌ها و پاک‌سازی بدنه و داخل اتوبوس‌ها از هفته گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کووید ۱۹ آغاز شده و به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.

وی ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و سایر فضاهای عمومی شهری را از اقدامات مهم و ویژه شهرداری اصفهان دانست و گفت: کارگاه آموزشی جهت چگونگی نظافت اتوبوس‌ها و پایانه‌های مسافربری توسط نیروهای بهداشت و واحد آموزش انجام شد تا در نهایت افزایش اطمینان‌خاطر استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی شهری فراهم شود.

رئیس شورای شهر اصفهان اشاره‌ای هم به ضدعفونی کردن مجموعه شرکت مترو کرد و افزود: پس از پایان زمان بهره برداری از مترو، ضدعفونی وگندزدایی از ایستگاه قدس تا صفه انجام می‌شود. عملیات ضدعفونی کردن رام‌های قطار شهری با فعالیت یک اکیپ هشت نفر انجام شده و ضدعفونی و گندزدایی ۱۲ رام قطار شهری اصفهان فعال و رزرو با استفاده از محلول الکترولیز شده کلرید سدیم (دارای سیب سلامت و مورد تأیید وزارت بهداشت) هر شب پس از پایان بهره‌برداری انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در طول روز سطوح مختلف ایستگاه‌های قطار شهری از جمله پیشخوان‌های بلیت، گیت‌های بلیت، هندریل‌های پله برقی، هندریل‌های پله ثابت، دستگاه‌های خودپرداز و شارژ بلیت، دکمه‌های آسانسور گندزدایی می‌شود.

نصر از اقدامات پیشگیرانه شامل ممانعت از حضور پرسنل مشکوک به کرونا، نصب پوسترهای اطلاع‌رسانی به صورت رنگی و کاملاً مشخص داخل باکس‌های قطار شهری و تابلو اعلانات ایستگاه‌ها همچنین داخل باکس‌های قطار و ایستگاه‌ها است هم گفت و اضافه کرد: تهیه کلیپ آموزشی و نمایش از طریق مانیتورهای قطارها اطلاع رسانی لازم به شهروندان را انجام می‌دهیم.

کد خبر 488628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار