استاد دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ویروس کرونا و استفاده از لباس‌های دست دوم گفت: اکنون که شرایط خاص و اضطراری است، لباس‌های «تاناکورا» نباید مطلقا استفاده شود.

تاناكورا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کاظم ندافی  استاد دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: لباس های تاناکورا در شرایط عادی هم از نظر بهداشتی می‌تواند مشکلاتی داشته باشد و در این شرایط هم مردم باید از خرید این نوع لباس‌ها اکیدا اجتناب کنند.

وی درباره پرو کردن لباس اظهار داشت: هرچند پرو کردن لباس منع جدی ندارد اما برای پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا توصیه می‌شود که از امتحان کردن لباس اجتناب شود چون ممکن است افراد مختلف این لباس‌ها را بپوشند.

ندافی اضافه کرد: در صورت لزوم، اگر فردی مجبور به پرو کردن لباس شد، بعد از اینکه لباس را پرو کرد باید دست‌های خود را مطابق با روشی که گفته شده است با آب و صابون شستشو دهد همچنین از تماس دست‌ها با دهان، چشم و صورت اجتناب شود و دست‌های خود را با محلول های الکلی ضدعفونی کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: این بیماری از طریق «پوست سالم» منتقل نمی‌شود ولی چون ممکن است پیش از ما افراد دیگری هم آن لباس را امتحان کرده باشند. همچنین به دلیل اینکه بعد از پرو لباس باید اصول پیشگیری رعایت شود بهتر است از خریدهای غیرضرور پرهیز شود.
 

کد خبر 487879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار