روسای دو کمیسیون شورای شهر تهران با ارسال نامه‌ای به حناچی شهردار تهران، درخواست طرح موضوع لغو ۱۰ روزه طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا (طرح کاهش) در شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را مطرح کردند.

طرح ترافیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی، عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در نامه‌ای به شهردار تهران پیشنهاد لغو ۱۰ روزه طرح ترافیک به منظور استفاده بیشتر از خودروهای شخصی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا را مطرح کردند.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای حناچی

شهردار محترم تهران

سلام علیکم؛ احتراما مستحضر هستید که مطابق دستورالعمل کشوری کرونا ویورس جدید (nCov-۲۰۱۹) بر بکارگیری استراتژی کاهش ازدحام جمعی در مکان‌های عمومی جهت کاهش سرعت تکثیر عمومی ویروس مذکور تاکید شده است لذا با عنایت به تراکم بالای جمعیت در اکثر خطوط حمل و نقل همگانی مترو و اتوبوسرانی، پیشنهاد تردد مجاز خودروهای شخصی در محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا برای دوره موقت ۱۰ روز آتی به عنوان یک راهکار کوتاه‌مدت برای بررسی در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران مطابق اختیارات ماده ۹ آیین‌نامه اجرایی قانون الحاق سه تبصره به بند (۱۲) ماده (۴) قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۶۹ هیات وزیران ایفاد می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمایید نتایج اقدامات را به کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران ارسال نمایند.

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی 

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل

کد خبر 486817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار