مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با اعلام این‌که هیچ مورد مشکوکی در مدارس از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم، گفت: اگر هم مواردی وجود داشته باشد باید وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی کند و ما امر آموزش و پیشگیری را بر عهده‌ داریم.

مدرسه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر حسن ضیاءالدینی درباره تمهیدات آموزش‌وپرورش برای پیشگیری از کرونا در جمعیت دانش‌آموزی اظهارکرد: ما آموزش‌ها را از چندی قبل در کل کشور آغاز کرده‌ایم و برای ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان بخشنامه‌هایی را با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به استان‌ها ارسال کرده‌ایم تا اصول بهداشتی و فردی و نکات سلامت به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی و تأمین صابون مایع مدارس

وی افزود: امروزه کنترل و نظارت بهداشت محیط مدارس نیز در دستور کار است به‌ عنوان‌ مثال به مدارس توصیه کرده‌ایم تمیز کردن دستگیره درها که بچه‌ها بیشتر با آن در ارتباط هستند و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و تأمین صابون مایع برای سرویس‌های بهداشتی را انجام دهند.

مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: همچنین کنترل نظارت اصول بهداشتی مواد غذایی قابل‌عرضه در پایگاه‌های تغذیه و آموزش‌های پیشگیرانه نیز از مدارس خواسته‌شده است.

وی در ادامه توصیه‌هایی برای دانش‌آموزان برای پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی داشت و گفت: توصیه می‌شود دانش‌آموزان هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را بگیرند، مرتب دست‌هایشان را با آب و صابون بشویند و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند. ما این آموزش‌ها را از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم.

دانش‌آموزان در صورت داشتن علائم سرماخوردگی به مدرسه نروند/مشکلی برای غیبت‌ها وجود ندارد

ضیاءالدینی همچنین توصیه‌ای به خانواده‌ها کرد وافزود: به خانواده‌ها تأکید کردیم اگر فرزندشان دچار تب یا علائم سرماخوردگی شد تا بهبودی کامل به مدرسه نیاید. هیچ مشکلی به لحاظ غیبت از سوی مدرسه وجود ندارد و به مدیران مدرسه تأکید کردیم که با والدین همکاری کنند تا در پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری همه مردم موفق شویم.

برنامه آموزش‌وپرورش برای توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در مدارس

مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید بر این‌که مردم به شایعات توجه نکنند زیرا این بیماری نیز با پیشگیری قابل‌کنترل است، در پاسخ به پرسشی درباره توزیع ماسک و وسایل ضدعفونی‌کننده در سطح مدارس گفت: تصمیماتی در این زمینه گرفته‌ شده و هر قسمت آموزش‌وپرورش وظیفه‌ای در این زمینه بر عهده خواهد داشت.

وی اضافه کرد: امروز (شنبه) نیز کمیته‌ای دراین‌باره تشکیل می‌شود. در استان‌ها برای امور سلامت و تأمین وسایل و مایحتاج بهداشتی چون صابون مایع بودجه گذاشته‌شده و خود مدارس قرار است این تجهیزات را در صورت نیاز خریداری کنند.

مدیرکل امور سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: هفته گذشته جلساتی در قالب ویدئو کنفرانس با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، مدیران کل و معاونان و روسای آموزش‌وپرورش برگزار و موارد لازم اطلاع‌رسانی شده است، نکات بهداشت فردی و جمعی در سایت معاونت تربیت‌بدنی نیز بارگذاری شده و استان‌ها می‌توانند از دستورالعمل‌ها و پوسترهای بهداشتی آماده‌شده استفاده کنند.

هیچ مورد مشکوکی به کرونا در مدارس نداشتیم

وی با اعلام این‌که هیچ مورد مشکوکی به کرونا در مدارس نداشتیم، گفت: اگر هم مواردی وجود داشته باشد باید وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی کند ما امر آموزش و پیشگیری را بر عهده‌داریم.

ضیاءالدینی تأکید کرد: خانواده‌ها نگران نباشند چراکه تجربه آنفولانزای پرندگان را نیز در سال ۸۸ داشتیم و توانستیم بحران را پشت سر بگذاریم.

کد خبر 485778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار