سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت که افراد فاقد شناسنامه فقط تا فردا می‌توانند برای ثبت‌نام شناسنامه جدید اقدام کنند.

شناسنامه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دوم اسفندماه اظهار کرد: سازمان ثبت احوال کشور از هفته‌های پیش کارگروهی را برای این مساله تشکیل داده و در هر استان و شهرستان تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات از سوی سازمان ثبت احوال در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای شرکت در انتخابات به داشتن کارت ملی یا کارت هوشمند ملی نیازی نیست، گفت: فقط به همراه داشتن شماره کارت ملی و اصل شناسنامه الزامی است که در همین زمینه ادارات ثبت احوال در سراسر کشور آماده ارائه شماره کارت ملی به هموطنان هستند و افراد می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در سراسر کشور شماره ملی خود را دریافت کنند.

ابوترابی درباره افرادی که به هر دلیلی شناسنامه‌ آنها مفقود شده یا از بین رفته است نیز بیان کرد: کسانی که تا ۳۰ بهمن اقدام به درخواست شناسنامه در ادارات ثبت احوال کشور کنند، در بازه زمانی اول و دوم اسفند شناسنامه‌ آنها صادر می‌شود و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور افزود: بر همین اساس افراد فاقد شناسنامه تا فردا فرصت دارند برای ثبت‌نام و دریافت شناسنامه خود برای شرکت در انتخابات اقدام کنند و پس از این تاریخ فرایند ثبت‌نام برای افراد فاقد شناسنامه تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس انجام نمی‌شود.

وی در پایان گفت: در روزهای یکم و دوم اسفند دفاتر و ادرات ثبت احوال در سراسر کشور فعال خواهند بود و در واقع در روز پنجشنبه فعالیت ادارات ثبت احوال تا ساعت ۱۶ و روز جمعه دوم اسفند تا پایان زمان رأی‌گیری خواهد بود.

کد خبر 485009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار