یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
۰ نفر

سینما بهاران در منطقه ۱۷ تهران با نمایش فیلم «۲۳ نفر» برای شهروندان منطقه با حضور مسوولان شهری و فرهنگی-هنری به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد. این فیلم به مدت یک هفته هر شب ساعت ۲۰ به صورت رایگان برای شهروندان به نمایش درمی‌آید.

سینما بهاران

به گزارش همشهری به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین راه‌اندازی آزمایشی «سینما و مرکز همایش بهاران» با حضور هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر، علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری، محمود کلهری شهردار منطقه و محمد سعادت رییس فرهنگ سرای سردار حاج قاسم سلیمانی، شنبه ۲۶ بهمن در این فرهنگسرا برگزار شد.
در حاشیه این مراسم محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ گفت: بهره برداری سالن سینما برای مردم منطقه ۱۷ به حق اقدام شایسته‌ای است و جای خالی سالن سینما برای شهروندان این منطقه احساس می شد.

وی اظهار امیدواری کرد با جذب سرمایه گذار استفاده از این شاخه هنری به عنوان هنر هفتم برای منطقه بیشتر شود. وی از شهرداری تهران و حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری برای آماده سازی این سالن سینما قدردانی کرد. در ادامه علیرضا زندوکیلی گفت: سازمان فرهنگی هنری یکی از بزرگترین نهادهای فرهنگی هنری در کشور است که عرض و طول زیادی دارد. اگر بتوان فعالیت‌های فرهنگی هنری را در این وسعت توزیع کرد، این سازمان به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مرکز فرهنگی هنری ذیل شهرداری تهران تعریف می‌شود.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری در ادامه بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری به تنهایی نمی‌تواند کارهای فرهنگی انجام دهد و هیچ وقت هم مدعی این موضوع نبوده که می‌تواند به تنهایی کارهای فرهنگی هنری انجام دهد. این سازمان به عنوان یک بازو می‌تواند کمک کند و کمک بگیرد تا در نهایت بتوانیم شعار «تهران برای همه» را محقق کنیم.  

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر نیز با اشاره به  اینکه دبرای اجرای اهداف توسعه مراکز فرهنگی در حوزه سینما، سازمان فرهنگی هنری قصد دارد بناهایی که قابلیت استفاده به عنوان سینما دارد، در اختیار نمایش آثار روز سینمایی قرار دهد تصریح کرد:  فرهنگسراهایی که ظرفیت اکران نمایش فیلم را دارند بررسی می کنیم، برای مثال  فرهنگسرای خاوران و گلستان می تواند ۲مرکز فرهنگی هنری سازمان  باشد.  

وی درباره قیمت بلیت سینما بهاران نیز افزود: درجه‌بندی سینماها را شورای صنفی نمایش بر اساس موقعیت جغرافیایی، امکانات مجموعه و... انجام می‌دهد و این مجموعه به‌عنوان یک سینمای ممتاز با قیمت بالا لحاظ نمی‌شود. به عنوان مثال پردیس سینمایی رازی تنها پردیسی است که قیمت بلیت آن در همه روزهای هفته نیم‌ بهاست، سعی می‌کنیم این مجموعه نیز با حداقل قیمت بلیت ارائه خدمات کند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۷ در پایان با اظهار امیدواری درباره پخش فیلم در این سالن و برکات خوبی که برای مردم منطقه خواهد داشت افزود:  فیلم ۲۳ نفر از امروز به مدت یک هفته هر شب ساعت ۲۰ به صورت رایگان برای شهروندان به نمایش درمی‌آید. همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی‌ که در مرکز همایش بهاران برگزار می‌شود، صبح‌ها انجام شود تا تداخلی با نمایش فیلم‌ها ایجاد نشود.

کد خبر 484553

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها