هادی غفاری گفت: در شب آخر امام با اهالی نوفل‌لوشاتو دیدار و برای آنها صحبت کرد. امام به فرانسوی‌ها گفت،‌ اگر حضور ما احیاناً آسایش شما را مختل کرده، لطفاً این پدر پیرتان را حلال کنید.

هادی غفاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، هادی غفاری، عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام اظهار داشت: زمانی که آمدن به ایران قطعی شد، امام(ره) گفت، بهتر است خانم‌ها با ما نیایند. وقتی علت را پرسیدیم فرمودند، ممکن است بختیار بی‌عقلی کند و هواپیما را بزند؛ اگر قرار است کشته شویم، بهتر است خانم‌ها با ما همسفر نشوند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت:‌ یادم می‌آید در شب آخر امام با اهالی نوفل‌لوشاتو دیدار و برای آنها صحبت کرد. ایشان به فرانسوی‌ها گفت،‌ اگر حضور ما احیاناً آسایش شما را مختل کرده، لطفاً این پدر پیرتان را حلال کنید. این حرف‌ها را آقای قطب‌زاده و مرحوم دکتر یزدی ترجمه می‌کردند.

او افزود: وقتی سخنان مرحوم امام تمام شد نمی‌دانید چه صحنه احساسی‌ای به وجود آمد. اشک صورت‌ مردم را پر کرده بود و با صدای بلند گریه می‌کردند. بعد از اینکه امام به خانه برگشت، همهمه‌ای پیچید که همسایه‌های امام با صدای بلند می‌گفتند «ما منتظر خمینی هستیم، ما منتظر خمینی هستیم». به همین خاطر امام دوباره به بیرون رفت، مردان دست و خانم‌ها عبای ایشان را می‌بوسیدند و گریه می‌کردند.

هادی غفاری در پایان صحبت‌هایش گفت: بعد از رسیدن به فرودگاه،‌ امام ۱۰ دقیقه برای همه ما صحبت کرد و گفت چون جان‌تان در خطر است شما با من نیایید و اگر قرار است‌ کسی کشته شود، فقط من بمیرم. در آن لحظه همه طوری محزون شدیم و گریه کردیم که گویی یکی از فرزندان‌مان جلوی چشم‌مان از دنیا رفته بود.

کد خبر 483788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =