معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر داد.

مانکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج‌کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

وی به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش پوشاک و البسه می‌کنند هم اشاره کرد و گفت: با این افراد نیز در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه نمایش ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی برخورد خواهد شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ با بیان اینکه تذکر و اطلاع‌رسانی‌های لازم به متصدیان واحدهای صنفی عرضه‌کننده پوشاک در خصوص رعایت ضوابط و مقررات صنفی داده شده است، گفت: این طرح با همکاری اتحادیه صنف پوشاک اجرا خواهد شد و پیش از آن جلسات مستمری با حضور کارگروه مد و لباس و نمایندگان ارگان‌ها و سازمان‌های مربوط برگزار شده است.

مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی نیز گفت: برخی از مانکن‌هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی‌بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد.

به گفته وی، ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیرمتعارف را جمع‌آوری خواهند کرد و با دستور قضایی واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهند شد.

کد خبر 482926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار