عضو حزب موتلفه اسلامی با دفاع از قالیباف به عنوان کسی که قائم مقامش تخلف انجام داده نه خودش، اصلاح‌طلبان را به اردوکشی خیابانی متهم کرد.

حمیدرضا ترقی

به گزیارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، حمیدرضا ترقی با انتقاد از اینکه خبرنگاران دوست دارند تاکید کنند که بین شورای ائتلاف و جبهه پایداری اختلاف وجود دارد، درباره نقد اصلاح‌طلبان از شورای نگهبان به واسطه رد صلاحیت‌های سیاسی گفت: آقای کدخدایی و بخش پژوهش‌های شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت‌ها به صورت مستند پاسخ دادند؛ وقتی که رد صلاحیت‌شدگان هم از جریان اصولگرا و هم از اصلاح‌طلبان هستند ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره حذف یک جریان قابل پذیرش نیست.

وی افزود: فقط در تهران بالغ بر ۱۳۴ اصلاح‌طلب تایید شده‌اند که می‌خواهند لیستشان را بر اساس آن ببندند، این ادعا بیشتر جنبه مظلوم‌نمایی دارد و در پی فضاسازی انتخاباتی است.

 • اصلاح‌طلبان به دنبال وارد کردن افراد مشکل‌دار به مجلسند

این کنشگر سیاسی اصول‌گرا درباره اینکه در صورت تایید نشدن صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب مشارکت پایین خواهد بود، اظهار داشت: از ماه‌های قبل کدام جریان جز اصلاح‌طلبان بحث مشروط شرکت کردن و حتی تحریم انتخابات را مطرح کرده است؟ فقط آنها هستند که وقتی می‌بینند سرمایه اجتماعی‌شان کاهش پیدا کرده، داد از کاهش مشارکت می‌زنند و دنبال این هستند که عناصری را وارد مجلس کنند که یا مهره‌های سفیدشان هستند یا کسانی هستند که مشکلاتی داشته‌اند و به دنبال اغماض شورای نگهبان می‌گردند که آنها را تایید کند.

ترقی ادامه داد: بنابراین اصلاح‌طلبان دلشان به حال مشارکت مردم در انتخابات نسوخته است آنها اگر دلشان برای مشارکت سوخته بود مردم را با عملکردشان ناراضی نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه ناکارآمدی دولت و عدم رضایت مردم عامل اصلی کاهش مشارکت است، گفت: اینکه گفته می‌شود رقابت باید باشد رقابت بین جریان‌های سیاسی و نامزدها است، مردم وقتی می‌خواهند مشارکت کنند برای مشارکت‌شان نیاز به رضایتمندی دارند و می‌خواهند که مجلسی‌ها برای آنها کاری انجام دهند و مشکلشان را حل کنند بنابراین این استدلال کاملاً نشان‌دهنده این است که آنها نگران عدم مشارکت مردم نیستند بلکه نگران رای ندادن مردم به آنها است.

 • اصلاح‌طلبان می‌خواهند اگر انتخابات به نفع آنها نشد با اردوکشی‌های خیابانی سال ۸۸ را تکرار کنند

این کنشگر سیاسی اصولگرا درباره اینکه مخالفان جریان اصلاح‌طلبی از عبارت «فتنه خاموش» برای انتقاد آنها به شورای نگهبان استفاده می‌کنند، ادعا کرد: من فکر می‌کنم که این عبارت ناشی از این است که یک سری اخبار و گزارش‌های مختلف را وقتی کنار یکدیگر می‌گذاریم نشان دهنده این است که اصلاح‌طلبان می‌خواهند اگر انتخابات به نفع آنها نشد و رای مناسبی نیاوردند شبیه انتخابات سال ۸۸ با قانون‌گریزی و نپذیرفتن رای و نظر مردم، انتخابات را مخدوش کرده و یا به شکلی با اردوکشی‌های خیابانی همان وضعیت را تکرار کنند.

وی اضافه کرد: بنابراین هشداری است که اگر آنها خواستند دست به چنین کاری بزنند، این مفهوم را می‌رساند که هر وقت انتخابات به نفع آنها نیست آنها با پروپاگاندا و این نوع رفتارها حاضر به پذیرش نتیجه صندوق آرا نیستند و نمی‌خواهند که حرف آخر را صندوق رای بزند.

 • قائم‌مقام قالیباف به دستور او تخلف نکرده است

عضو حزب موتلفه اسلامی درباره دوگانه پرونده قائم‌مقام محمدباقر قالیباف و تایید صلاحیت او و برخی نمایندگانی که به علت شائبه‌های اقتصادی رد صلاحیت شده‌اند، با بیان اینکه در مقام قضا نیستم که بدانم این پرونده‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، خاطرنشان کرد: اصولاً کسی که در جایگاه مسئولیت از قدرتش سوء استفاده کرده و به نفع افراد خاصی بهره‌برداری کند شرایط و ویژگی‌های نمایندگی را ندارد.

وی ادامه داد: گاهی ممکن است فردی بدون اطلاع مافوقش تخلفی را انجام دهد که آن بحث دیگری است اما اگر به وسیله شخصی فردی تخلفی انجام دهد و رانتی را استفاده کند یا سوء استفاده‌ای به علت سفارش و معرفی او انجام گیرد، این اقدامش سوءاستفاده از قدرت به حساب می‌آید و جزء عدم التزام عملی به اسلام ... و قانون محسوب می‌شود.

ترقی درباره اینکه عیسی شریفی قائم مقام قالیباف بوده اما هیچ اتهامی به آقای قالیباف وارد نشده است، افزود:  این‌ها بستگی به نوع پرونده و نقش فرد دارد که چقدر نقشش پر رنگ بوده یا اصلاً نقشی داشته یا نه؛ اگر بر حسب جایگاه قانونی خودش و بر اساس مسئولیت‌ها و وظایف تخلفی را انجام داده باشد خودش مسئول است اما اگر کسی بر حسب سفارش مافوقش یا به دستور مافوق تخلفی انجام داده باشد طبیعتاً مافوقش باید پاسخگو باشد.

این سیاستمدار اصولگرا گفت: پرونده آقای شریفی نشان‌دهنده این است که این فرد از وظایف قانونی خودش تخلف کرده است نه اینکه به آن دستوری داده شده باشد.

کد خبر 482896

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  1 0
  اقای ترقی به درجه علم غیب رسیدن .جایزه نوبل را برایت از الان سفارش دادم بسازن راستی اقای ترقی هیچ ماست فروشی نمیگوید ماست من ترش است

دیدگاه خوانندگان

وبگردی