با شیوع ویروس کرونا که تقاضای نفت خام را تحت فشار قرار داده، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

نفت هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: با شیوع ویروس کرونا که تقاضای نفت خام را تحت فشار قرار داده است، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید. نفت آمریکا در پایین‌ترین قیمت معاملات دیشب تا ۴۹.۹۲ دلار هم معامله شد. این سقوط ۳ درصدی قیمت نفت آمریکا را به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون رساند.

قیمت نفت برنت هم در معاملات دیشب ۳.۹ درصد یا ۲.۲۱ دلار سقوط کرد و به ۵۴.۴۱ دلار رسید. این پایین‌ترین قیمت نفت برنت از ۳ ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون است. در آغاز معاملات روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه تا ساعت ۷:۲۳ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت با ۰.۵۵ درصد بهبود به ۵۴.۷۵ دلار بازگشت. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا ۰.۷۸ درصد رشد کرد و به ۵۰.۵۰ دلار بازگشت.

چین بزرگترین واردکننده نفت خام جهان و دومین مصرف‌کننده بزرگ آن در دنیا است، بنابراین کند شدن تقاضای نفت در این کشور تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا، می‌تواند فشار زیادی بر قیمت‌ها وارد کند. حالا نفت خام برنت و نفت آمریکا در محدوده «تحمل فنی بازار» معامله می‌شوند، یعنی قیمت آنها ۲۰ درصد از رکوردهای اخیر این شاخص‌ها پایین‌تر آمده است.

کد خبر 482305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار