صبح‌ها بسیاری از افراد نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای را ترجیح می‌دهند، اما به گفته کارشناسان سلامت، یک لیوان آب انتخاب درست است.

آب

به گزارش همشهری آنلاین، عصر ایران به نقل از یواس‌تودی نوشت: پس از چند ساعت بدون غذا و آب ماندن بدن در شب، مصرف آب به عنوان نخستین اقدامی که پس از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید می‌تواند کار آبرسانی به بدن را انجام دهد، در شرایطی که به گوارش و سوخت و ساز بدن نیز کمک می‌کند.

آب بهترین و سالم‌ترین نوشیدنی برای بدن شناخته می‌شود و مصرف آن به میزان کافی در طول روز برای حفظ عملکرد درست بدن اهمیت دارد.

یک توصیه خاص در مورد این که میزان آب مصرفی روزانه یک فرد چقدر باشد، وجود ندارد اما آغاز روز با نوشیدن آب می‌تواند فواید جالب توجهی را ارائه کند.

وقتی از خواب بیدار می‌شویم بدن کم‌آب است

بدن پس از چند ساعت خواب شبانه می‌تواند نسبتا کم‌آب شده باشد. نوشیدن یک فنجان قهوه نخستین اقدامی است که افراد بسیاری پس از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهند. اما انتخاب آب روش موثرتری برای تامین آب مورد نیاز بدن است. حتی اگر روز خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه آغاز می‌کنید، در کنار آن یک لیوان آب نیز بنوشید.

آبرسانی به بدن به عنوان نخستین اقدامی که هنگام صبح انجام می‌دهید به شکل‌گیری عادتی سالم منجر شده و می‌تواند روتینی را شکل دهد که به افراد در دریافت آب کافی طی روز کمک کند.

آب به گوارش و پاکسازی سموم کمک می‌کند

نوشیدن آب موجب کالری‌سوزی چشمگیر نمی‌شود، اما با این اقدام می‌توان به سوخت و ساز درست و مطلوب بدن کمک کرد. آبرسانی به بدن می‌تواند به خلاص شدن از باکتری‌های بد موجود در بدن کمک کند و همچنین امکان رشد و تکثیر باکتری‌های خوب در روده بزرگ را فراهم کند.

با نوشیدن آب، دفع ادرار و مدفوع بیشتر و راحت‌تر صورت می‌گیرد که از روش‌های طبیعی بدن برای دفع مواد زائد و سموم است.

آبرسانی مناسب فواید دیگری برای بدن انسان دارد که از آن جمله می‌توان به نرمی و لطافت پوست و حرکت روان مفاصل اشاره کرد. افزون بر این، نوشیدن آب کافی می‌تواند به مبارزه با خستگی که اغلب هنگام صبح احساس می‌شود، کمک کند.

آب به احساس پری و سیری کمک می‌کند

تشنگی ممکن است به‌سادگی با احساس گرسنگی اشتباه گرفته شود و این شرایط می‌تواند به پرخوری و در نهایت افزایش وزن منجر شود. نوشیدن آب کافی می‌تواند به فرونشاندن تشنگی و تقویت احساس سیری که از پرخوری پیشگیری می‌کند، کمک کند.

همچنین آب ساده بدون کالری است و موجب افزایش وزن شما نمی‌شود.

کد خبر 482067

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha