موقعیت جغرافیایی و مکان های دیدنی و تفریحی بیست و دومین تکه پایتخت به گونه‌ای است که« قطب گردشگری پایتخت» یکی از عناوین این محدوده از شهر تهران است. شهرداری منطقه ۲۲ هم تلاش می‌کند تا ظرفیت های این منطقه گردشگری و توریستی را افزایش دهد که احداث مسیر کوهستانی« تیناز» یکی از آنهاست.

پیاده راه تمان

همشهری آنلاین- ثریا روزبهانی: بوستان جنگلی چیتگر، باغ راز هستی، ارتفاعات لتمال، دریاچه شهدای خلیج فارس و آبشار تهران بخشی از جاذبه های گردشگری غربی ترین منطقه پایتخت است. شهرداری منطقه ۲۲   هم در تلاش است تا این نقاط گردش پذیر را توسعه دهد و به رونق گردشگری در منطقه کمک کند. در همین راستا به تازگی در کوه های لتمان جاذبه گردشگری دیگری برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان ایجاد شده است.

مسیر کوهستانی «دیارگاه تیناز»‍؛پاتوق تفریحی و گردشگری جدید منطقه ۲۲ ، حد فاصل بوستان آبشار و لتمال کن واقع شده است. «احسان صفایی» معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲۲ درباره این گذرگاه کوهستانی می گوید: «مسیر های کوهستانی بی شماری در حریم منطقه ۲۲ وجود دارد که با برنامه‌ریزی های انجام شده قرار است این مسیر ها ساماندهی شوند. در همین راستا در گام نخست مسیر حد فاصل بوستان آبشار و لتمال کن انتخاب و  عملیات اجرایی آن آغاز شده است.»
آشتی کنان شهروندان با نقاط دیدنی حریم تهران
 مسیر های کوهستانی از پتانسیل های تفریحی و فراغتی بسیاری برخوردارند و گردشگران می توانندبا حضور در این مسیرها از فضای آرامش بخش و به دور از هرگونه آلودگی صوتی آن لذت ببرند.» او در ادامه به اهداف احداث این مسیر اشاره می کند و می گوید: «این پروژه با هدف حمایت از ورزش پیاده روی، استفاده از دوچرخه برای ارتقا سلامت و همچنین حضور شهروندان در نقاط دیدنی حریم شهر اجرا می شود. عملیات عمرانی «دیارگاه تیناز» به طول ۴کیلومتر و با طراحی ویژه و استفاده از مصالح طبیعی  در حال اجرا است و به زودی به بهره برداری می رسد. همچنین این مسیر کوهستانی یکی از نقاط چشم نواز شهر محسوب خواهد شد. چراکه از این نقطه کوهستان می توان  المان‌های خاص شهر مانند برج میلاد، میدان آزادی، دریاچه شهدای خلیج‌فارس و... را دید. همچنین در این مسیر از آثار حجمی و نمادهای بصری طبیعی متعددی مانند آب، آبشار و مبلمان شهری از جنس سنگ استفاده شده است. با افتتاح این پروژه شهروندان می توانند در این مکان ویژه به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند.»


 

کد خبر 481885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =