ثروتمندترین فرد جهان حدود ۱۳۰ میلیارد دلار ثروت دارد.

جف بزوس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین ایسنا به نقل از بلومبرگ نوشت: بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آمازون بار دیگر با قدرت به صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان بازگشت. در پایان معاملات هفتگی بورس نیویورک ارزش سهام گروه آمازون به لطف گزارش بسیار خوب این شرکت از وضعیت سودآوری در سه ماهه پایانی سال قبل ۱۲ درصد جهش کرد و به ۲۱۰۰ دلار در هر سهم رسید. این افزایش محسوس باعث شد تا تنها در طول ۱۵ دقیقه ثروت جف بیزوس ۱۳.۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کند و وی با ۱۲۹.۵ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود.

بیزوس ۵۶ ساله حتی با وجود مجبور شدن به واگذاری بخشی از سهام شرکت‌آمازون به همسر سابقش، بزرگ‌ترین سهامدار شرکت آمازون با ۱۲ درصد کل سهام باقی مانده است. او علاوه بر آمازون مالک شرکت فضایی "بلو اورجین است که ارزش سهام آن در بازار حدود ۶.۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود. در حال حاضر آمازون یکی از پنج شرکتی در جهان است که بالای یک تریلیون دلار ارزش دارند.

مکنزی بیزوس، همسر سابق که مالک چهار درصد کل سهام آمازون است اکنون با ۳۷.۱ میلیارد دلار به عنوان بیست و چهارمین فرد ثروتمند در جهان محسوب می‌شود. وی اخیرا بخشی از سهام در اختیار خود را فروخته بود.

بیزوس تنها فردی نبود که توانست با وجود ریزش سنگین شاخص‌های بورسی در وال استریت سود خوبی به دست آورد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز به لطف افزایش سهام این نماد ۲.۳ میلیارد دلار ثروتمندتر شد. از سوی دیگر اما پس از رشد ضعیف سودآوری شرکت فیسبوک در سه ماهه پایانی سال، ارزش ثروت مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک حدود چهار میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. اخیرا فیسبوک در راه‌اندازی ارز دیجیتالی خود موسوم به "لیبرا" با مخالفت‌های شدیدتری در داخل آمریکا و اروپا مواجه شده و همین مساله باعث کاهش تمایل معامله‌گران به خرید سهام این شرکت شده است.

دوست‌ دختر بزوس پیام‌هایش را در ازای ۲۰۰ هزار دلار فروخته است | نقش عربستان چیست؟

کد خبر 481580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار