مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: به دلیل «کولاک» ایرباس ۳۱۹ از باند فرودگاه خارج شد.

هواپیما

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر جلیل بالایی اظهار کرد: پرواز ایران ایر تهران- کرمانشاه شنبه ۱۲ بهمن زمان لندینگ از خط اصلی پروازی و از باند فرودگاه منحرف شد.  

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: خسارتی به هواپیما و تیم سرنشینان و مسافران وارد نشده است، همه سرنشینان و مسافران هواپیما از طریق اتوبوس داخل فرودگاه به سلامت به داخل فرودگاه منتقل شدند و هیچ گونه خسارتی ایجاد نشد.  

این مسئول عنوان کرد: این اتفاق به دلیل کولاک لحظه‌ای در آن زمان رخ داده اما خط اصلی قدرت پذیرش هواپیما را داشته است.  

وی بیان کرد: سازمان هواشناسی اطلاعات دقیق وضعیت جوی را در اختیار فرودگاه قرار می‌دهد و خلبان با هماهنگی مدیر فرودگاه مبدا و مقصد و کسب اطلاعات دمای هوا، کولاک و وضعیت جوی تصمیم به پرواز می‌گیرد.  

بالایی اضافه کرد: مدیریت بحران نقشی در لغو پروازها ندارد و این کاری فنی است که با هماهنگی خلبان و فرودگاه‌های مبدا و مقصد انجام می‌شود.  

وی بیان کرد: خلبان در همه پروازها موظف است اطلاعات دقیق مسیر مبدا و مقصد را دریافت کند و بر اساس تحلیل‌های انجام شده و هماهنگی فرودگاه‌های مبدا و مقصد مجوز پرواز را اخذ کند.  

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه اظهار کرد: در این پرواز نیز خلبان این اقدامات را انجام داده و پس از اطمینان از شرایط جوی، پرواز آغاز شده اما هنگام فرود به دلیل کولاک لحظه‌ای این اتفاق رخ داد هرچند باز هم به خوبی مدیریت شده و منجر به سقوط یا خسارت نشد.  

کد خبر 481515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =