مسابقه «زنان در شهر» با هدف جلب مشارکت بانوان در طراحی المان‌های شهری و رفاهی با نگاه محیط زیستی، از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 برگزار می‌شود.

ساخت از دوریختنی ها

همشهری آنلاین/ زینب زینال زاده: المان‌های شهری با هدف رفاه شهروندان و ایجاد زیبایی بصری در شهر نصب می‌شوند. طرح‌های خلاقانه و ایده‌های نو به مدیران شهری کمک می‌کند تا گام‌های موثری در زیبا سازی چهره شهر بردارند. معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 در اقدامی جالب و ابتکاری، برای جلب مشارکت بانوان، مسابقه «زنان در شهر» را برگزار می‌کند.
«فرزاد هنرور»، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه6، در توضیح بیشتر این مسابقه می‌گوید: «بارها مشاهده شده که بانوان در طراحی‌های شهری و هنری به نکات ریز دقت می‌کنند که ممکن است از نگاه آقایان دور بماند.»او ادامه می‌دهد: «شهربانو متعلق به بانوان است و برگزاری این مسابقه فرصتی پیش می‌آورد تا خودشان برای زیباتر شدن شهرشان قدم پیش بگذارند و آن را مطابق سلیقه‌شان طراحی کنند.»
به گفته هنرور، بانوان هنرمند با مشارکت در نقاشی‌های دیواری، هنر و خلاقیتشان را ثابت کرده‌اند: «این مسابقه تفاوت زیادی با کار روی دیوار دارد. قرار است در این رقابت بانوان طرح‌ها و ایده‌های خود را با استفاده از مواد دور ریختنی اجرایی کنند.»
بارها شاهد برپایی نمایشگاه «بهترین‌ها از دور ریختنی‌ها» بودیم، اما معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه6 می‌گوید: «تا کنون تنها نمایشگاه و جشنواره در حوزه استفاده بهینه از پسماندهای تفکیک شده برگزار شده است اما در این رقابت قرار است بانوان کارهای بزرگتری انجام دهند و ایده‌هایشان در شهربانو منطقه6 بهرهبرداری شود.»
ساخت انواع گلدان ایستاده و دیواری، طراحی سطل زباله، ساخت مجسمه و تندیس، ایجاد دیوار سبز، ساخت چراغ‌های روشنایی و طراحی نیمکت‌ها و مبلمان ویژه مادر و کودک، از موضوعهای مسابقه هستند.بانوان تا 15 بهمن ماه فرصت دارند ایده‌ها و طرح‌های خود را به نشانی بلوار کشاورز، جنب بانک سرمایه، معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6، طبقه اول، اداره امور بانوان ارسال کنند.
 

کد خبر 480993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =