مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: کار ساخت تصفیه‌خانه در ۴ روستای استان آغاز شده است.

تصفیه‌خانه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا کاکاوند، در مورد سیستم فاضلاب روستایی اظهار کرد: در سالیان گذشته به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی در زمینه اعتبارات در بخش فاضلاب روستایی اعتبارات جزئی داشتیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته کار ساخت تصفیه خانه ۴ روستای کفراج نورآباد، بدرآباد خرم‌آباد، گندمینه الیگودرز و چغابل دورود آغاز شد و در روستای بدرآباد شبکه جمع‌آوری، خط انتقال و شبکه تصفیه فاضلاب تمام شده و توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

کاکاوند ادامه داد: در روستای کفراج نورآباد نیز تقریباً شبکه و خط انتقال تمام شد و تصفیه خانه با پیشرفت حدود ۳۰ درصد به دلیل مشکلات اجتماعی تعطیل شد، که تا این لحظه حل نشده است. مردم روستا درخواست‌های غیر منطقی و نامعقولی دارند و می‌گویند چاه‌های محل تأمین آب شُرب شهر نورآباد از داخل زمین‌های ماست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان بیان کرد: کار ساخت شبکه جمع‌آوری و خط انتقال روستای گندمینه در الیگودرز به اتمام رسیده است، بیان کرد: در چغابل دورود نیز بخش عمده‌ای از ساخت شبکه جمع‌آوری تمام شده و تصمیم براین بوده که فاضلاب روستا را به خط فاضلاب شهر دورود وصل کنیم و چون هنوز تصفیه‌خانه شهر دورود راه‌اندازی نشده در این قسمت متوقف شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته از طریق بانک جهادی وامی برای تکمیل شبکه فاضلاب ۷۰ روستا در سراسر کشور درنظر گرفته شد که از این تعداد ۲ روستا متعلق به لرستان است. این روستاها عبارت هستند از روستای دربند ازنا و روستای چمن سلطان الیگودرز که اخیراً به شهر تبدیل شده است.

کاکاوند اضافه کرد: در این ۲  روستا زمین تملک شده و اکنون در مراحل انتهایی است.  

وی ادامه داد: در دربند ازنا شبکه جمع‌آوری و خط انتقال به اتمام رسیده و فقط پکیج تصفیه مانده که خریداری شده و در حال حمل و نصب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان بیان کرد: در روستای چمن سلطان الیگودرز نیز عمده شبکه تمام شده و اکنون مشغول به کار هستند. همچنین این طرح در دهه فجر سال جاری تمام شده و فاضلاب روستای گندمینه نیز به شبکه این روستا متصل شود، یعنی این دو روستا باهم یک تصفیه‌خانه داشته باشند.

وی تأکید کرد: در مجموع در کل کشور به دلیل کمبود اعتبار فاضلاب روستایی پیشرفت زیادی نداشته است.

کد خبر 480786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =