شیوع ویروس خطرناک و کشنده موسوم به کروناویروس در چین و کشورهای شرق آسیا سبب شده است همه فرودگاه‌های جهان به منظور جلوگیری از انتشار ویروس جدید و خطرناک چینی میزان تب مسافران را در پروازهای ورودی اندازه‌گیری کنند. 

تب‌سنج در فرودگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به انتشار اخبار مربوط به شیوع ویروس خطرناک و کشنده موسوم به کروناویروس در چین و کشورهای شرق آسیا، تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی در سراسر جهان اعلام کرده‌اند با استقرار تیم‌های تخصصی و پزشکی همه مسافران پروازهای ورودی را مورد بررسی و معاینه قرار می‌دهند. 

براساس گزارش وب‌سایت Airport Technology، درجه تب بالا در افراد یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های ابتلا به این بیماری خطرناک است. از این رو فرودگاه‌های جهان با استفاده از دستگاه‌های اسکنر تب‌سنج بدون نیاز به تماس فیزیکی با مسافران و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت، دمای بدن و پیشانی مسافران را به راحتی اندازه‌گیری می‌کنند و در صورتی که تب آن‌ها بالاتر از میزان طبیعی باشد، برای معاینات پزشکی دقیق‌تر آن‌ها را به قسمت جداگانه‌ای می‌فرستند که در آنجا پزشکان و تیم‌های تخصصی حضور دارند. در صورت تایید علائم ابتلا به این ویروس، مسافران مبتلا به ویروس یادشده را قرنطینه خواهند کرد. 

در زیر تصاویری از عملکرد دستگاه اسکنر تب‌سنج و تشخیص دقیق درجه تب مسافران را در فرودگاه‌های جهان مشاهده می‌کنید:

کد خبر 480420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار