دو کارمند یکی از سازمان‌های دولتی این استان که اقدام به اختلاس کرده بودند، دستگیر شدند.

بازداشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده از دادسرای ناحیه یک کرج، مبنی بر شکایت یکی از سازمان های دولتی مبنی بر اختلاس و کلاهبرداری میلیاردی توسط دو کارمند و برداشت غیر قانونی از حساب های سازمانی، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل پلیس البرز، فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در ابتدا تحقیقات درخصوص نحوه و چگونگی برداشت وجوه و دسترسی متهمان به حساب ها انجام شد و با توجه به مغایرت های به وجود آمده در حساب های مالی و از آن جایی که دو متهم در واحد مالی مشغول به کار بوده و به حساب های سازمان دسترسی داشتند، احتمال اختلاس توسط آنها متصور بود.

وی افزود: بنابر این بررسی های لازم درخصوص، میزان وصولی و پرداختی های انجام شده در سال جاری و سال های گذشته انجام که تحقیقات صورت گرفته حکایت از صحت موضوع و عدم شفافیت مالی داشت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود مطلع شدند، نامبردگان وجوه دریافت شده برای شناسنامه فنی و ملکی را از سازندگان و مهندسان ناظر دریافت و به جای این که به حساب سازمان واریز کنند؛ به حسابی غیر از حساب سازمان واریز می کردند.

سردار محمدیان افزود: با هماهنگی مقام قضائی هر دو نفر در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در مواجهه با مدارک و اسناد موجود به جرم خود اعتراف کرده و اذعان داشتند که همزمان با اجرای دوباره قانون اعمال الزام به اخذ شناسنامه فنی و ملکی ساختمان و پرداخت سهم سازمان، متهمان شروع به برداشت از حساب متقاضیان کرده و به مالکینی که به علت عدم تمکن مالی، امکان پرداخت هزینه را به طور کامل نداشتند، با کسر مبالغی از میزان پرداختی، کارت عابر بانک آن ها را دریافت و با مراجعه به سوپر مارکتی که از قبل از سوی آن ها شناسایی و اعتماد فروشنده را جلب کرده بودند از دستگاه pos وی استفاده کرده و مبلغی را در ازای استفاده از دستگاه، به وی می دادند.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه، صاحب سوپر مارکت نیز دستگیر و به دریافت مبلغ دو میلیارد ریال در قبال استفاده از دستگاه پوز اعتراف کرد و گفت که متهمان به وی مراجعه و عنوان کردند که قصد افتتاح شرکت مهندسی را داشته و چون دستگاه پوز ندارند، از دستگاه وی استفاده کرده و در قبال دریافت درصدی پول، وجوه را به صورت نقد و یا چک به آن ها پرداخت می کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در بررسی پرینت حساب های مورد نظر، مشخص شد که متهمان بالغ بر 30 میلیارد ریال به صورت غیر قانونی برداشت کرده که تاکنون مبلغ 10 میلیارد ریال از این مبلغ به سازمان مذکور برگردانده شد و تلاش برای بازگرداندن کامل مبلغ ادامه دارد.

گفتنی است، متهمان به جرم اختلاس، کلاهبرداری و پولشویی با صدور قرار میلیاردی روانه زندان شدند.

کد خبر 480032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار