شرکت اپل پس از فشار اف‌بی‌آی، ایده رمزگذاری نهایی را در آی‌کلود انجام نخواهد داد.

اپل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، اپل از برنامه‌های اضافه کردن رمزگذاری در فضای ذخیره آی‌کلود صرف نظر کرده است. این انصراف، هک کردن آیفون را تسهیل خواهد کرد. این شرکت تصمیم گرفت پس از فشار اف‌بی‌آی، ایده رمزگذاری نهایی را در آی‌کلود انجام ندهد. 

این شرکت برنامه‌ریزی کرده بود پس از دو سال رمزگذاری نهایی را به سیستم آی‌کلود اضافه کند. با این حال اف‌بی‌آی به شدت با این تصمیم مخالفت کرد.

از این طریق اپل در نظر داشت احتمال هک کردن آیفون و کسب اطلاعات را در مورد دستگاه‌های مجرمان پیچیده‌تر کند. پس از آن‌که اف‌بی‌آی موضع خود را در مورد این موضوع بیان کرد و خواستار دادن اطلاعات به این سازمان شد، اپل اعلام کرد برنامه‌های رمزنگاری را روی آیکلود اجرا نمی‌کند.

برخی بر این باورند اپل به دنبال روش‌های جدید برای بهبود اتصال بین دستگاه‌ها از طریق ارتباطات مستقیم ماهواره‌ای است. به بیان دقیق‌تر، این کمپانی قصد دارد به وسیله تابش، داده‌ها را به دستگاه‌ها منتقل کند و به این ترتیب از اپراتورهای موبایل بی‌نیاز شود. عده‌ای دیگر معتقدند که فعالیت‌های اخیر اپل به منظور ایجاد یک شبکه جدید از دستگاه‌ها یا شاید بهبود دقت و قابلیت ردیابی مکان صورت می‌گیرند.

کد خبر 479986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار