معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ارتقای سطح کیفی نان تولیدی در نانوایی‌های این استان باید در اولویت قرار گیرد و متولیان بیش از پیش به آن توجه داشته باشند.

نانوايي نان بربري

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایرنا، بهنام شهدی، در جلسه تنظیم بازار آذربایجان‌غربی افزود: رسیدن گندم با کیفیت به دست نانوایان در پخت بهداشتی و مناسب نان حائز اهمیت است و مسئولان باید در فرآیند تولید و عرضه نان به کیفیت گندم نیز توجه داشته باشند.  

وی اظهار کرد: نظارت بر کیفیت گندم وارداتی و مبارزه با آفت‌ها در گندم تولید داخل به صورت مستقیم در کیفیت نان تولیدی تاثیرگذار است و روند رو به بهبود کیفیت نان باید در سال آینده در استان مشاهده شود.  

شهدی گفت: طبق قانون نیز افزایش هزینه‌های ساخت‌وسازها از تاریخ ٢۵ آبان ماه امسال و هرگونه افزایش قیمت در مصالح بدون نظر کارگروه تنظیم بازار غیرقانونی است.  

وی تاکید کرد: مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌ غربی مدارک قانونی و درخواست خود را در مورد افزایش قیمت مصالح ارائه کنند تا در ستاد تنظیم بازار استان مورد بررسی قرار گیرد.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ غربی با اشاره به مسأله صادرات سیب این استان گفت: صادرات سیب از اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد استان برخوردار بوده و روند عرضه آن روان‌سازی شده‌ است.  

شهدی گفت: رسیدگی به وضعیت صادرات سیب در اولویت کار مسئولان مرتبط است و این مساله با جدیت پیگیری می‌شود تا کشاورزان متضرر نشوند.  

وی تاکید کرد: بحث نظارت مستمر بر بازار و نحوه عرضه کالا و خدمات نیز باید به اولویت مسئولان تبدیل شود تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اینکه در دی ماه امسال ۳ میلیون و ٩٨٣ هزار قطعه در مرغداری‌های استان جوجه‌ریزی می‌شود، گفت: نیاز ماهانه استان ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه است و با این آمار هیچ کمبودی را در بخش تامین مرغ بازار مصرف وجود ندارد و همچنین افزایش قیمتی را نیز شاهد نخواهیم بود.  

شهدی بیان کرد: مجوز تولید ۴٠ هزار قطعه تخم‌مرغ و ٣٠٠ هزار قطعه مرغ گوشتی در داخل آذربایجان‌ غربی گرفته شده و از این لحاظ کمبودی را در بازار ماه رمضان نخواهیم داشت.  

وی اظهار کرد: افزایش قیمت برخی کالاها به دلیل شرایط اقلیمی و برخی نیز بر اساس میزان عرضه و تقاضاست که باید این مسأله برای مردم تبیین شود که نگرانی خاصی در این خصوص وجود ندارد.  

در ادامه این جلسه حاضران نظرهای خود را برای رصد و کنترل دقیق بازار ارائه کردند و تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها سنجیده شد.

کد خبر 479813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =