پرویز فتاح گفت: بعد از تشییع باشکوه شهید سلیمانی، برخی می‌گویند حادثه سقوط هواپیما و موضوعات حاصل از آن، این واقعه را تحت‌الشعاع قرار داد که گفتم اشتباه می‌کنید.

فتاح

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، سید پرویز فتاح در نشست صمیمانه با خانواده‌های شهدای آتش‌نشان و آسیب‌دیدگان حادثه پلاسکو، با بیان این مطلب افزود: این مردم همانی هستند که برای شهادت سردار سلیمانی آمدند و الان هم اگر نکته‌ای دارند از سر صدق است و روراستی می‌خواهند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: من فرزند جبهه هستم و همه جوانی‌ام در دفاع مقدس گذشت، هم ایران و هم بیرون از ایران در جبهه‌ها بودم و با افتخار اعلام می‌کنم که همرزم شهید سردار سلیمانی هستم. ما در جبهه صحنه‌های سخت بسیاری دیدیم، سعی می‌کردیم مقاوم باشیم و نشکنیم، خیلی وقت‌ها تا مرز شهادت هم رفتیم. در جبهه فهمیدیم زندگی فلسفه بزرگ‌تری دارد و نگاه‌مان باید به زندگی عوض شود.

وی با اشاره به حادثه پلاسکو عنوان کرد: خدا را شاهد می‌گیرم آن روزها وقتی صحنه‌های پلاسکو را می‌دیدم، نمی‌توانستم جلوی گریه‌ام را بگیرم. پلاسکو ایران را آتش زد و دل‌ها را به میدان آورد. صحنه تلخ بود اما دل‌های هم‌وطنان ما آن را زیبا کرد. مردم خوبی داریم و باید قدر آن‌ها را بدانیم. ما در راه ایران باید جان‌هایمان را بدهیم، بارها خدا ما را زنده کند و در راه مردم و نظام بمیراند، چون مردم خوب و مملکت زیبایی داریم. مسئولان هر جا که هستند باید ایثارگری کنند.

فتاح با بیان این که آتش‌نشان ایثارگر هستند، عنوان کرد: در زمانی که حادثه پلاسکو اتفاق افتاد در بنیاد مستضعفان نبودم اما خدا لطف کرد که در ساخت پلاسکو سهمی داشته باشم و افتخار می‌کنم که بگویم ما پلاسکو را می‌سازیم و منتی برای کسی نیست، کسبه هم پیگیری نکنند ما پیگیری می‌کنیم. ما نماینده شما در بنیاد هستیم و من هر روز موضوع پلاسکو را پیگیری می‌کنم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با درخواست از شهرداری و سایر دست‌اندرکاران برای تسریع در ساخت پلاسکو، گفت: ما پلاسکو را می‌سازیم چون افتخار و نماد شهر ماست و در برابر صبر و حوصله کسبه هم سر تعظیم فرود می‌آورم و از خجالت نمی‌دانم چه بگویم. من از شهردار می‌خواهم کمک کند کار را سرعت دهیم. مشکلات داخلی بنیاد در این زمینه را حل کرده‌ام، کار از نظر عمرانی زیاد بزرگ نیست اما موضوع حساس شده و خواهش من این است تسریع شود.

وی با تاکید بر ساخت نماد شهیدان این حادثه در طبقه همکف پلاسکو، عنوان کرد: من به خانواده شهدا قولی داده‌ام که الان می‌خواهم تکرار کنم، ما در طبقه همکف یادمان می‌سازیم و هزینه‌هایش با ماست. می‌شود سال آینده پلاسکو را ساخت. ما در پلاسکو همه ضوابط فنی را رعایت خواهیم کرد و از شهردار می‌خواهم اگر ضوابط فنی رعایت نشده بود جلوی کار ما را بگیرد.

فتاح گفت: ما در مقابل مردم و این اشک‌های کسبه مسئول هستیم. ما به تولید کمک کرده و نماد تهران را زنده می‌کنیم. ما عهدی با مردم داریم و آن هم این است که راه شهید سلیمانی را ادامه می‌دهیم و حتما هم این راه را خواهیم رفت و با افتخار جان‌مان را برای مملکت و نظام می‌دهیم.

کد خبر 479652
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار